Pasaulyje

2019.10.30 14:55

Erdoganas: armėnų genocido pripažinimas – didžiausias įžeidimas turkų tautai

BNS2019.10.30 14:55

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį JAV Atstovų Rūmų sprendimą pripažinti armėnų genocidą pavadino „beverčiu“ ir „didžiausiu įžeidimu“ turkų tautai.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu taip pat nurodė, kad „JAV Atstovų Rūmai (taip) bando keršyti už su Vašingtonu ir Maskva pasirašytus susitarimus“ dėl kurdų kovotojų atitraukimo iš Sirijos, pranešė Turkijos žiniasklaida.

„Aš kreipiuosi į JAV visuomenę ir visą pasaulį: žingsnis, kuris buvo žengtas, yra bevertis, ir mes jo nepripažįstame“, – sakė R. T. Erdoganas, kalbėdamas per televiziją.

Anksčiau trečiadienį Turkija iškvietė JAV ambasadorių Ankaroje dėl antradienį JAV Atstovų Rūmų priimtos rezoliucijos, kuria oficialiai pripažįstamas armėnų genocidas Osmanų imperijoje Pirmojo pasaulinio karo metais.

„Mūsų tikėjimas draudžia genocidą, – sakė Turkijos lyderis. – Tokį kaltinimą mes laikome didžiausiu įžeidimu mūsų tautai.“

Turkija griežtai neigia kaltinimus genocidu ir sako, kad per Pirmąjį pasaulinį karą žuvo tiek armėnų, tiek turkų. Be to, Ankara šių aukų skaičių vertina šimtais tūkstančių.

Antradienį vykęs balsavimas buvo pirmas toks JAV Kongrese. Panašios rezoliucijos pastaraisiais dešimtmečiais ne kartą buvo teikiamos, bet niekada nebūdavo priimamos.