Pasaulyje

2019.10.29 10:40

Australijos konkurencijos prievaizdai padavė „Google“ į teismą

ELTA2019.10.29 10:40

Australijos konkurencijos ir vartotojų komisija (ACCC) padavė „Google“ padalinį šalyje į teismą. Bendrovė kaltinama klaidinus išmaniųjų telefonų naudotojus dėl to, kaip yra renkami, saugomi ir naudojami jų asmens duomenys, praneša „Deutsche Welle“.

ACCC teigimu, „Google“ beveik dvejus metus neatskleidė „Android“ operacinės sistemos vartotojams, kad jie turi pažymėti du laukelius parametruose, o ne vieną, jei nori, jog „Google“ negautų duomenų apie jų buvimo vietą.

„Google“ elgesys sudarė vartotojams įspūdį, kad duomenų apie jų buvimo vietą „Google“ nerenka, kai iš tiesų tokie duomenys buvo renkami“, – teigiama ACCC pranešime.

„Kaltiname „Google“ suklaidinus klientus dėl to, kad bendrovė neinformavo apie antrą laukelį parametruose, kurį būtina pažymėti“, – Sidnėjuje reporteriams sakė ACCC vadovas Rodas Simsas.

„Google“ atstovai tikino, kad bendrovė šiuo metu vertina kaltinimus ir rengiasi ginti savo interesus teisme.

ACCC ieškinyje prieš „Google“ nesiekiama konkrečių bausmių bendrovei, tačiau reikalaujama, kad interneto milžinė tokius veiksmus nutrauktų. „Norime pareiškimų, kad dabartinis elgesys nesitęs“, – teigė R. Simsas.

Bylos svarstymas prasidės lapkričio 14 d. Sidnėjaus federaliniame teisme.

Ši byla yra dalis vis augančio nepasitenkinimo pasaulyje dėl didžiųjų pasaulio technologijų bendrovių veiklos. Europos Komisija jau skyrė baudas „Google“ dėl privatumo įstatymų pažeidimų, o JAV pradėjo tyrimus dėl galimų konkurencijos pažeidimų.