Pasaulyje

2019.10.28 14:42

Nežinomi, bet nepamiršti: Varšuvoje apleistus kapus tvarko benamiai

Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.28 14:42

Artėjant Visų Šventųjų dienai, Lenkijos sostinėje Varšuvoje benamiai per septintus metus rengiamą akciją kapinėse tvarko nežinomus kapus. Jie ragina ir kitus kapinių lankytojus nepraeiti pro šalį ir aptvarkyti bevardžius kapus.

„Benamiai už bevardžius“. Žmonėms traukiant į kapines tvarkyti artimųjų kapų, kai kurie atgulusieji amžinojo poilsio – apleisti ir pamiršti. Visuomenės nustatytų normų paraštėse atsidūrę benamiai supranta, ką tai reiškia.

„Vieną dieną visi mirsime. Visa šeima galbūt jau bus mirusi, galbūt nieko nebebus. Bet viliuosi, ši akcija bus tęsiama. Norėčiau paprašyti visų, kas lankosi kapinėse – pamatę netvarkingą kapą, uždekite bent žvakę“, – sako benamis Stanislawas.

Nežymėti kapai daugiausia priklauso žmonėms, kurie prieš mirtį patys buvo Stanislawo likimo broliai ir sesės, neturėję namų.

Jau septintą kartą per vienuolių kapucinų organizuojamą akciją maždaug 25 benamiai ir prie jų prisijungę savanoriai Antoninovo kapinėse šalia Varšuvos valo nežinomų žmonių kapavietes.

„Benamių žmonių niekas nenori prisiminti, vengiame į juos net žiūrėti, šie žmonės – visuomenės paraštėse, atstumtieji. Panašiai niekas nekreipia dėmesio į šiuos bevardžius kapus, niekas jais nesirūpina, šie kapai nyksta“, – apgailestauja savanorė Milena Borysz.

Iš viso ketinama sutvarkyti 200 kapų, ant kurių antkapių iškaltos dvi raidės – NN – reiškiančios „vardas nežinomas“. Pakeista šimtas medinių kryžių ir pasodinta apie 200-us chrizantemų.

Plačiau – Justino Vainilavičiaus reportaže nuo 11.20 min.

Žinios. Rita Tamašunienė pripažino, kad gaisro Alytuje likvidavimo metu buvo padaryta klaidų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt