Pasaulyje

2019.10.28 06:52

Peronistas Alberto Fernandezas laimėjo Argentinos prezidento rinkimus

BNS2019.10.28 06:52

Argentinoje sekmadienį įvykusius prezidento rinkimus laimėjo centro kairiųjų peronistų kandidatas Alberto Fernandezas, rodo oficialūs rezultatai.

Jau pirmajame rinkimų rate triumfavęs A. Fernandezas užbaigs krizės persekiotą dabartinio liberalų prezidento Mauricio Macri valdymą.

Suskaičiavus 94 proc. balsų buvo paskelbta, kad 60 metų teisės profesorius A. Fernandezas surinko beveik 48 proc., o M. Macri – 40,53 proc. balsų.

Kad laimėtų iš karto, A. Fernandezui reikėjo surinkti mažiausiai 45 proc. balsų arba mažiausiai 40 proc. balsų 10-čia proc. aplenkiant artimiausią varžovą.

Jo pergalė taip pat vainikuoja įspūdingą su juo drauge rinkimuose dalyvavusios eksprezidentės Cristinos Kirchner sugrįžimą į politiką – ji bus A. Fernandezo viceprezidentė.

Nusivylusiems rinkėjams atmetus M. Macri pastangas suvaldyti sunkią ekonominę krizę, dėl kurios daug žmonių atsidūrė skurde, dabartinis prezidentas vėlai sekmadienį pripažino pralaimėjimą.

Rinkimų rezultatas supurtys finansų rinkas, o dėl susirūpinimo, kad su C. Kirchner gali grįžti intervencinė politika, galėtų dar labiau nuvertėti Argentinos valiuta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt