Pasaulyje

2019.10.27 10:58

Barselona verda: separatistai susirėmė su policija, po to – eitynės už Ispanijos vienybę

atnaujinta 15.48
BNS2019.10.27 10:58

Tūkstančiai separatistų šeštadienį susirėmė su policija Barselonos centre. Susirėmimai įvyko praėjus vos kelioms valandoms po taikių maždaug 350 tūkst. žmonių eitynių, kurios buvo surengtas protestuojant prieš devynių separatistų lyderių įkalinimą.

Diena prasidėjo taikiai: miesto centras virto vėliavų jūra, gausybei žmonių užtvindžius plačią gatvę, vedančią nuo pakrantės iki garsiosios „Sagrada Familia“ bazilikos. Neįprastai šiltą spalio popietę žmonės mojavo vėliavomis, dainavo dienas ir skandavo. Akcijoje dalyvavo daug jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių bei šeimos su vaikais.

Tačiau sutemus tūkstančiai žmonių prisijungė prie kitos demonstracijos, kurią surengė radikali organizacija CDR. Jie susirinko prie policijos vadavietės ir ėmė skanduoti „Okupantų pajėgos, lauk!“ bei mėtyti spalvotus plastiko ir stiklo rutuliukus į pastatą saugojusią riaušių policiją.

Nors iš pradžių policija nesiėmė veiksmų, tačiau galiausiai lazdomis ir kitomis priemonėmis ėmė vaikyti minią, kuri atsakė buteliais, akmenimis ir fejerverkais, pranešė AFP korespondentas.

Policija skelbia, kad gatvėje buvo apie 10 tūkst. žmonių. Galiausiai apie 23 val. ji buvo atlaisvinta.

Sekmadienį – eitynės už Ispanijos vienybę

Dešimtys tūkstančių žmonių sekmadienį Barselonoje dalyvavo eitynėse prieš separatistinį judėjimą Katalonijos regione.

Barselonos policijos teigimu, vienoje pagrindinių miesto gatvių susirinko 80 tūkst. žmonų. Dauguma žmonių nešė Ispanijos bei Katalonijos vėliavas. Viename plakate angliškai buvo parašyta „Mes taip pat esame katalonai, nutraukite šią beprotybę!!!“

Mitingas už Ispanijos vienybę buvo surengtas po kelias dienas trukusių separatistų protestų, kurių dalis išsirutuliojo į susirėmimus su policija.

Neramumai Kataloniją yra apėmę nuo spalio 14 dienos, kuomet buvo priimtas Aukščiausiojo teismo sprendimas, sukėlęs protestų bangą, kuri netruko virsti smurtu: kaukėti demonstrantai naktimis susiremia su riaušių policija.

Per protestus jau buvo sužeista daugiau nei 600 žmonių, įskaitant 367 civilius ir 289 policijos pareigūnus, rodo oficialūs duomenys.

Katalonai vis dar yra itin susiskaldę atsiskyrimo nuo Ispanijos klausimu: 44 proc. jų pasisako už, o 48,3 proc. yra prieš. Katalonai, kurie pasisako už pasilikimą Ispanijos sudėtyje, sekmadienį rengia masinę kontrdemonstraciją, kad išsakytų regiono vadinamosios tyliosios daugumos poziciją.