Pasaulyje

2019.10.26 11:36

Dėl sunkvežimyje Britanijoje rastų 39 negyvų žmonių areštuoti dar trys įtariamieji

BNS2019.10.26 11:36

Didžiosios Britanijos policija, atliekanti tyrimą dėl sunkvežimyje rastų 39 negyvų žmonių, penktadienį paskelbė areštavusi dar tris įtariamuosius, o saugumo šaltinis Vietnamo sostinėje Hanojuje sakė, kad kai kurios aukos gali būti vietnamiečiai.

Šis siaubingas atvejis šokiravo Britaniją ir atkreipė dėmesį į žmonių kontrabandos pavojus.

Policija iš pradžių manė, kad visos aukos yra Kinijos piliečiai, bet penktadienį paskelbė, kad identifikuojant žuvusiuosius „vaizdas gali keistis“.

Vienas vietnamietis naujienų agentūrai AFP sakė manantis, kad tarp žuvusiųjų yra jo 26 metų sesuo Pham Thi Tra My, kuri prieš savo mirtį motinai atsiuntė širdį draskančią žinutę.

Ji spalio 3 dieną iš Vietnamo išvyko į Jungtinę Karalystę. Jos brolis Pham Manh Cuongas sakė, kad jų motina vos kelios valandos prieš tai, kai Britanijoje buvo rastas minimas sunkvežimis su lavonais, gavo jos SMS žinutę: „Atsiprašau, Mama. Mano kelias į užsienį nebuvo sėkmingas. Mama, aš taip tave myliu! Mirštu, nes negaliu kvėpuoti.“

Esekso policijos aukšto rango pareigūnė Pippa Mills sakė, kad policija nespėlios dėl aukų pilietybės, ir pridūrė, kad „vaizdas keičiasi“.

Iš viso trečiadienį pramonės parke į rytus nuo Londono esančiame Greise puspriekabėje refrižeratoriuje buvo rastos aštuonios moterys ir 31 vyras.

Įvykio vietoje policija dėl įtarimų nužudžius sulaikė sunkvežimio vairuotoją – 25 metų vyrą iš Šiaurės Airijos. Penktadienį pareigūnai patvirtino, kad buvo sulaikyti dar trys asmenys.

38 metų vyras ir tokio paties amžiaus moteris iš Voringtono Anglijos šiaurės vakaruose „areštuoti įtarus sąmokslu nelegaliai vežti žmones ir dėl 39 įtarimų nužudžius dėl neatsargumo“, nurodė policija.

Kiek vėliau paskelbta, kad Londono Stanstedo oro uoste areštuotas 48 metų vyras iš Šiaurės Airijos, įtariamas sąmokslu nelegaliai vežti žmones ir nužudymu dėl neatsargumo.

Penktadienį turėjo būti atlikti pirmieji aukų skrodimai, aiškinantis, kaip šie žmonės mirė. Vėliau prasidės aukų tapatybės nustatymas.

Tai didžiausias nužudymų tyrimas Britanijoje nuo 2005 metų mirtininkų sprogdinimų Londone.

„Magnetas nelegalams“

Šeštadienį daugiau vietnamiečių šeimų kreipėsi į pareigūnus teigdamos, kad jų giminaičių gali būti tarp 39 sunkvežimyje rastų lavonų.

JK vietnamiečių bendruomenės organizacijos „VietHome“ atstovas sakė, kad organizacija policijai nusiuntė beveik 20 dingusių žmonių nuotraukas.

Policija nurodė, kad vilkikas į šalį atplaukė keltu iš Belgijos uostamiesčio Zebriugės. Jis buvo atplukdytas į Perflito uostą netoli nuo Greiso, Temzės žiotyse. Ši kelionė trunka 9–12 valandų.

Pasak pareigūnų, keltas į uostą atplaukė 0 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

1 val. 40 min. vietos laiku prie sunkvežimio Greise iškviesta greitoji pagalba išsiuntė pranešimą policijai.

Neaišku, kada aukos sulipo į puspriekabę.

Belgijos tyrėjai aiškinasi, iš kur puspriekabė atkeliavo į Zebriugę.

Žmonės, gyvenantys netoli Perflito uosto pasakojo, kad nelegalūs imigrantai jiems yra įprastas reginys.

„Tai magnetas nelegalams, – sakė 61 metų Janet Lilley (Džanet Lili). – Žmonės išeina iš dokų, sulipa į mikroautobusus ir viskas, jie nuvažiuoja.“

45 metų Lee Tubby, gyvenantis priešais uostą, sakė matęs žmonių, „lipančių pro sunkvežimių viršų ar galą“.

„Buvo žmonių, kurie išėję iš uosto beldė į duris prašydami batų, vandens“, – pridūrė jis.