Pasaulyje

2019.10.25 09:47

JAV žada ir toliau saugoti naftos telkinius Sirijoje nuo džihadistų

BNS2019.10.25 09:47

JAV gynybos departamentas ketvirtadienį paskelbė planuojantis didinti savo pajėgumus Sirijos šiaurės rytų pakraštyje, kad ten esančių naftos telkinių negalėtų atkovoti potencialiai atsigausianti „Islamo valstybė“ (IS).

„JAV yra įsipareigojusios sustiprinti savo pozicijas – koordinuodamos [veiksmus] su mūsų partneriais SDF (kurdų dominuojamomis Sirijos demokratinėmis jėgomis) – Sirijos šiaurės rytuose papildomais kariniais ištekliais, kad neleistų tiems naftos telkiniams vėl atsidurti ISIS (IS) ar kitų destabilizuojančių veikėjų rankose“, – sakoma vieno gynybos pareigūno pareiškime.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad amerikiečių kariai ir toliau saugos Sirijos naftos telkinius nuo šio džihadistų judėjimo kovotojų.

„Niekada neleisime persitvarkiusiems IS kovotojams atkovoti šių telkinių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė D. Trumpas.

Pentagono vadovas Markas Esperis anksčiau kalbėjo apie galimybę palikti Sirijos šiaurės rytuose negausias amerikiečių pajėgas, kurios saugotų naftos telkinius ir kovotų su likusiais džihadistais.