Pasaulyje

2015.08.13 20:04

Latvijos saugumas: Rusijos troliai užsiundyti pulti „Rail Baltica“

15min.lt2015.08.13 20:04

Latvijos saugumo policija praneša, kad nuo šio pavasario Rusijos propagandos trolių armija rusakalbėje šalies interneto žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose pasiųsta diskredituoti projektą „Rail Baltica“.

Latvijos saugumo policija praneša, kad nuo šio pavasario Rusijos propagandos trolių armija rusakalbėje šalies interneto žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose pasiųsta diskredituoti projektą „Rail Baltica“.

Latvijos televizija skelbia, kad Latvijos saugumo policijos pareigūnai nustatė daugybę interneto trolių, kurie platino identiškas žinutes su identiškomis nuotraukomis apie „Rail Baltica“.

Latvijos žvalgyba pažymi, kad Rusijos propagandos mašina buvo nutaikyta kenkti projekto įvaizdžiui. Bandyta sudaryti nuomonę, neva Lietuva ir Latvija nesutaria, kurioje vietoje statomo geležinkelio linija turi kirsti sieną. Taip pat apeliuojama, kad neva Agenskalnso gyventojai nenori specialiai geležinkeliui kasamo tunelio.

Rusiški neigiami komentarai apie „Rail Baltica“ pasipylė metų pradžioje. Tuo metu, kai visuomenėje natūraliai kilo diskusijų dėl šio projekto.

Hibridinio karo dalis

Tačiau Latvijos saugumo policija pabrėžia, kad gyventojų keliami klausimai – normali demokratinės šalies realybė. Tuo tarpu Rusijos paleistų trolių ataka – jau hibridinio karo dalis.

„Akivaizdu, kad buvo bandoma pastumti Latvijos visuomenės nuomonę aiškia kryptimi. Kol kas tiksliai nėra aišku, kas tuo užsiėmė – ar iniciatyva atėjo iš užsienio, o gal į tai įtrauktos ir Latvijoje veikiančios politinės jėgos ar verslo struktūros. Tačiau svarbiausia kritiškai vertinti trolių skleidžiamą informaciją“, – sakė Latvijos saugumo policijos vadovas Juris Leitietis.

Pasak jo, pagrindinė priežastis, kodėl troliai taikėsi į „Rail Baltica“, yra ta, kad iki šiol Latvija turi geležinkelio liniją tik į Rytus, todėl patogų Latvijos susiekimą su Vakarų Europa Rusija gali laikyti grėsme savo tranzito ir politiniams interesams.

Lietuvos Valstybės saugumo departamentas (VSD) 15min.lt informavo, kad tyčinės propagandos akcijos, susijusios su „Rail Baltic“, Lietuvos informacinėje erdvėje nėra fiksuota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt