Pasaulyje

2019.10.23 15:38

Airija ir Vokietija pritartia „Brexito“ atidėjimui

BNS, ELTA2019.10.23 15:38

Vokietija neblokuos Didžiosios Britanijos prašymo dar kartą atidėti jos išstojimo iš Europos Sąjungos, turinčio įvykti spalio 31-ąją, terminą, trečiadienį pranešė kanclerės Angelos Merkel atstovas.

Paklaustas apie Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko rekomendaciją, kad kitos 27 ES šalys suteiktų Jungtinei Karalystei lankstų „Brexito“ pratęsimą iki ateinančių metų sausio 31-osios, A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas sakė žurnalistams, kad šis prašymas „dėl Vokietijos nežlugtų“.

Airijos premjeras pritarė

Airijos premjeras Leo Varadkaras pareiškė remiantis Europos Vadovų Tarybos pirmininko D. Tusko raginimą, kad 27 ES narės pritartų spalio 31 dienos „Brexito“ termino pratęsimui.

Airijos premjeras, kurio nuomonė išstojimo klausimu yra svari, nes jo šalis yra vienintelė ES narė, su Jungtine Karalyste (JK) turinti sausumos sieną, teigė, kad ant derybų stalo šiuo metu yra vadinamojo „lankstaus“ pratęsimo galimybė.

Jei pratęsimui pritartų ES vadovai, o naują „Brexito“ susitarimą patvirtintų visos reikiamos pusės, JK išstoti galėtų iki 2020 metų sausio 31 dienos, trečiadienį pokalbio telefonu metu pažymėjo L. Varadkaras ir D. Tuskas, apie tai informavo Airijos premjero kabineto atstovai.