Pasaulyje

2019.10.23 13:59

Rusijos pajėgos Sirijoje juda link pasienio, Turkija tikisi kurdų pajėgų patraukimo

ELTA, BNS2019.10.23 13:59

Rusijos pajėgos pagal susitarimą dėl kurdų pajėgų atitraukimo kirto Eufrato upę Sirijoje ir juda sienos su Turkija link, trečiadienį pranešė rusų valstybinė žiniasklaida.

Televizija „Rossija-24“ ir naujienų agentūra TASS citavo Gynybos ministerijos informaciją, kad rusų karo policijos kolona Eufratą kirto vidurdienį ir „judėjo Sirijos ir Turkijos sienos link“.

Turkija trečiadienį pareiškė besitikinti, kad Rusija įgyvendins susitarimą ir užtikrins kurdų pajėgų iš teritorijų prie Sirijos sienos pasitraukimą. Ankaros atstovai pridūrė negalintys visiškai pasikliauti Damasko režimu.

Antradienį po kelias valandas trukusių derybų Sočyje, Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui pavyko susitarti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Pagal susitarimą, Maskva turės palengvinti kurdų pajėgų ir jų ginkluotės patraukimo 30 km nuo sienos procesą.

Trečiadienį interviu naujienų agentūrai „Anadolu“ Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu teigė, jog Maskva Ankarai pažadėjusi neleisti Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimui bendradarbiauti su kurdų pajėgomis.

„Ar gali Damasko režimas bendradarbiauti su PKK (Kurdistano darbininkų partija)? Gali, tačiau tokiu atveju darysime viską, kas bus būtina“, – sakė M. Cavusoglu.

Ankara Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG) laiko teroristiniais. Turkijoje uždrausta PKK partija susijusia, grupuote.

M. Cavusoglu taip pat pareiškė, kad Rusija susitarimą su Ankara priėmusi dar ir todėl, kad Damasko režimas esą YPG taip pat laiko separatistine teroristine grupe.

„Rusija yra pasiryžusi, tačiau, kai kalbame apie režimą – negalime visiškai jais pasikliauti“ – teigė ministras.
Maskva yra viena iš nedaugelio likusių B. al-Assado sąjungininkių, o Ankara remia už jo nušalinimą kovojančius sukilėlius.

M. Cavusoglu kol kas atmetė bet kokių tiesioginių derybų su Sirijos režimu galimybę.

„Šiuo metu su režimu neturime jokio tiesioginio kontakto. Yra tik susitarimų žvalgybos lygmenyje. Tai natūralu, ypač jei siekiama kovoti prieš terorizmą“, – sakė ministras.