Pasaulyje

2019.10.22 20:34

Erdoganas sako pasiekęs „istorinį susitarimą“ su Putinu dėl Sirijos

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.22 20:34

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį sakė pasiekęs „istorinį susitarimą“ su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu per kelias valandas trukusias derybas dėl konflikto Sirijoje.

„Pagal šį susitarimą Turkija ir Rusija neleis jokios separatistinės darbotvarkės Sirijos teritorijoje“, – per bendrą spaudos konferenciją su V. Putinu žurnalistams sakė Turkijos lyderis pasibaigus deryboms Juodosios jūros Sočio kurorte.

22 valandą Lietuvos laiku baigsis laikinas ugnies nutraukimas Šiaurės Sirijoje.

Turkijos remiami Sirijos sukilėliai jau pasiruošę tęsti puolimą, jeigu jų tik paprašys. Šiandien, paskutinę ugnies nutraukimo dieną, R. T. Erdoganas perspėjo ir kurdus, ir amerikiečius.

„Šiandien paskutinė diena teroristams pasitraukti. 22 valandą baigsis galutinis terminas. Mūsų pajėgos atidžiai stebi padėtį. Jeigu amerikiečiai nesilaikys mūsų šaliai duoto pažado, tęsime puolimą su daug didesniu ryžtu“, – grasino Turkijos prezidentas.

„Išties geras oras“ pasisveikindamas su V. Putinu pareiškė R. T. Erdoganas. Turkijos prezidento santykiai su V. Putinu daug šiltesni nei per susitikimą su Jungtinių Valstijų viceprezidentu. Rusija dabar tapo regiono taikdare ir daug kozirių dabar V. Putino rankose. Šio santykiai su daugeliu regiono lyderių geri, tad dabar ketina imtis spręsti regiono problemas