Pasaulyje

2019.10.22 16:57

ESBO rengia žiniasklaidos laisvei skirtą konferenciją Maskvoje, ją atidarys Lavrovas

atnaujinta 17.06
LRT.lt2019.10.22 16:57

Lapkritį Maskvoje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) surengs aukšto lygio konferenciją skirtą žiniasklaidos laisvei. Konferenciją atidarys Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kartu su ESBO atstovu žiniasklaidos laisvei Harlemu Desiru.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Rusijos Užsienio reikalų ministerija remia ESBO Atstovybės žiniasklaidos spaudai konferencijos organizavimą lapkričio 6-ąją Maskvoje.

Konferencijos temos suskirstytos į kelias grupes: žiniasklaidos laisvė ir pliuralizmas Rusijoje ir ESBO regione; žurnalistų saugumas: nauji iššūkiai ir atsakas; melagingos naujienos, dezinformacija: kaip tai spręsti naudojantis interneto reguliavimu ir tarptautiniais saviraiškos laisvės standartais; žiniasklaidos savireguliacija, faktų tikrinimas ir žurnalistikos vaidmuo, etikos standartai ir medijų raštingumas.

„Konferencija suburs įvairios Rusijos žiniasklaidos atstovus, tarp jų ir nevalstybinės žiniasklaidos, ekspertus ir Rusijos federacijos institucijų atstovus, kad atvirai diskutuotų apie spaudos laisvę ir žiniasklaidos vystymosi iššūkius, žurnalistų saugumą, reguliavimo įtaką raiškos laisvei, savireguliacijos mechanizmus ir klausimus susijusius su dezinformacija bei informacijos kokybe Rusijos federacijoje bei platesniame ESBO regione“, – pranešime spaudai cituojamas H. Desiras.

Ukrainoje veikiančios su melagingomis naujienomis kovojančios iniciatyvos „StopFake.org“ kūrėjas Jevhenas Fedčenko šią naujieną tviteryje pavadino „liūdna naujiena“, o ESBO ir jos minėtą Atstovybe tampant „tarptautinės organizacijos parodija“.

Nurodoma, jog konferencijoje dalyvaus apie 200 žurnalistų, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, kartu su tarptautiniais ekspertais, politikos formuotojais ir valdžios institucijų atstovais.