Pasaulyje

2019.10.22 16:06

Johnsonas grasina atsiimti „Brexito“ pasiūlymą ir šaukti pirmalaikius rinkimus

atnaujinta 16.35
LRT.lt2019.10.22 16:06

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas Bendruomenių rūmams pristatė pasitraukimo iš ES įstatymo projektą, kuris „Brexito“ susitarimą paverstų įstatymu. Posėdžio metu premjeras pagrasino, kad parlamentarams atmetus siūlymus, jis atsiims susitarimą ir šauks pirmalaikius rinkimus.

Antradienį B. Johnsonas Bendruomenių rūmų nariams pristatė savo pasitraukimo iš ES įstatymo projektą, kuris „Brexito“ susitarimą įtrauktų į Jungtinės Karalystės teisę paversdamas įstatymu. Vyriausybė bando šį 110 lapų įstatymo projektą, kuris apima ir ES bei JK derybininkų parengtą „Brexito“ susitarimą, patvirtinti per 3 dienas.

Antradienį Bendruomenių rūmų nariai turės balsuoti tiek dėl paties susitarimo, tiek dėl itin trumpo jo įgyvendinimo laiko.

Premjeras nori, kad „Brexito“ susitarimas būtų patvirtintas iki ketvirtadienio, tada jį turėtų tvirtinti Lordų rūmai. Šiems pritarus, susitarimą turėtų patvirtinti Europos Parlamentas ir JK galėtų išstoti iš ES iki spalio 31-osios, kaip dabar numatyta.

Net ir patvirtinus susitarimą, parlamentarai galės siūlyti savo pakeitimus įstatymo projektui, o tai sulėtintų procesą.

JK premjeras pagrasino parlamentarams, kad jei šie atmes siūlomą išstojimo iš ES procesą ir susitarimą, o ES sutiktų pratęsti „Brexito“ derybas, jis šauks pirmalaikius parlamento rinkimus.

Tam turėtų pritarti du trečdaliai Bendruomenių rūmų narių.

„Mes nešvaistysime daugiau mėnesių su šiuo parlamentu“, – BBC sakė šaltinis Vyriausybėje.