Pasaulyje

2019.10.22 15:57

Osle vyras pavogė greitosios pagalbos automobilį, šaudė į policiją ir rėžėsi į žmones

atnaujinta 20.37
BNS2019.10.22 15:57

Ginkluotas norvegas Osle antradienį pagrobė greitosios pagalbos automobilį ir važiavo šaligatviu, sužeisdamas du kūdikius, o policija jį stabdė šūviais į padangas ir taranuodami mašiną.

32 metų vyras buvo sužeistas ir areštuotas dėl įtarimų pasikėsinimu nužudyti, pranešė pareigūnai.

Pavogtame greitosios pagalbos automobilyje policija surado pusiau automatinį ginklą „Uzi“, šratinį šautuvą ir „didelį kiekį“ narkotikų.

Neramumai Osle: šūviai į policiją, pavogtas greitosios automobilis ir partrenkti 7 mėnesių amžiaus dvyniai

„Dar per anksti pasakyti, ar tai susiję su terorizmu, bet mes atliekame platų ir nuodugnų tyrimą“, – sakoma policijos pareiškime.

Tyrėja Grete Lier Metlid sakė, kad buvo žinomi įtariamojo ryšiai su kraštutinių dešiniųjų grupėmis.

Policija įtariamojo vardo neskelbia.

„Tačiau dar per anksti ką nors pasakyti apie motyvus“, – spaudos konferencijoje Norvegijos sostinėje sakė G. Lier Metlid.

Policijos aukšto rango pareigūnas Johanas Fredriksenas sakė, kad užgrobtas greitosios pagalbos automobilis įsirėžė į vaikišką vežimėlį, kuriame buvo septynių mėnesių amžiaus dvyniai, tačiau nemanoma, kad vaikai buvo sunkiai sužeisti.

Pagyvenusi pora, kuri puolė nuo greitosios slėptis po pastatytu automobiliu, nenukentėjo.

Policija šaudė į greitosios pagalbos automobilio padangas, kad jį sustabdytų, bet nesitaikė į jį vairavusį vyrą, sakė J. Fredriksenas. Automobilis sustojo po to, kai policija jį taranavo.

Kelių norvegų žiniasklaidos priemonių paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip policijos pareigūnai ištraukia vyrą iš greitosios pro šoninį langą, nes priekinės durelės buvo apgadintos po susidūrimo su kliūtimis, įskaitant kelio ženklą.

Geltonos ir mėlynos spalvų greitosios pagalbos automobilis buvo pavogtas pareigūnams sureagavus į eismo įvykį vienoje Oslo žiedinėje sankryžoje, per kurį apvirto automobilis. Vyras bėgo iš įvykio vietos ir grasino ginklu policininkams, o paskui pavogė greitosios automobilį.

25 metų keleivė iš apvirtusio automobilio vėliau buvo areštuota. Ir ji, ir įtariamas vyras yra žinomi policijai, sakė G. Lier Mettid.

Oslo universitetinės ligoninės atstovas Andersas Bayeras norvegų naujienų agentūrai NTB patvirtino, kad greitosios pagalbos automobilį pavogė ginkluotas asmuo. Trys darbuotojai, buvę automobilyje vagystės metu, nenukentėjo, pridūrė A. Bayeras.

Laikraštis „Aftenposten“ paskelbė nuotrauką, kurioje matyti vyras žaliomis kelnėmis, gulintis prie automobilio ir apsuptas policininkų. Kitoje paskelbtoje nuotraukoje matyti antrankiais surakintas vyras, apsuptas policijos ir einantis neštuvų link.

Vienas liudininkas laikraščiui sakė, kad greitosios pagalbos automobilis važiavo dideliu greičiu ir kad jį vijosi policijos automobilis.

„Girdėjau kelis šūvius“, – sakė Omaras Khatujevas.