Pasaulyje

2019.10.22 11:27

Nauji įrodymai: dėl žydų gelbėjimo Sugihara nebuvo atleistas iš tarnybos

LRT.lt2019.10.22 11:27

Japonijos diplomatas Lietuvoje Chiune Sugihara, prisidėjęs prie tūkstančių žydų išgelbėjimo, grįžęs į Japoniją dirbo aukštuosiuose parlamento rūmuose. Tai rodo naujai atrasti dokumentai. Iki šiol manyta, kad diplomatas buvo pašalintas iš tarnybos už vizų išdavimą nuo persekiojimo bėgusiems žydams.

Aukštųjų parlamento rūmų sekretoriatas savo archyvuose aptiko dokumentus, tarp kurių yra Ch. Sugiharos gyvenimo aprašymas priimant į darbą bei jo darbo čia ataskaita, rašo „Asahi.com“.

Iki šiol dalis tyrėjų manė, jog Ch. Sugihara buvo pašalintas iš diplomatinės tarnybos grįžęs į Japoniją dėl maždaug 6 tūkst. žydams išduotų vizų, kuriomis naudodamiesi jie pasitraukė iš Lietuvos nuo nacių persekiojimo.

1947 m. Ch. Sugihara grįžo į Japoniją. Atrastame gyvenimo aprašyme jis nurodo, jog diplomatinę tarnybą paliko „savo noru“ bet nujautė artėjantį „darbo jėgos sumažinimą dėl administracinės reformos“, rašo „Asahi.com“.

Paaiškėjo, jog grįžęs į Japoniją Ch. Sugihara įsidarbino aukštųjų parlamento rūmų dokumentacijos skyriaus direktoriumi. Čia jis dirbo 1949 m. sausio–spalio mėnesiais.

1939 m. Ch. Sugihara buvo paskirtas Japonijos konsulu Lietuvoje, į šalį atvyko dirbti ir žvalgybinio darbo. Karo metu išdavinėjo tranzitines vizas nuo nacių persekiojimo bėgantiems žydams ir tokiu būdu išgelbėjo apie 6 tūkst. žmonių. Jis pripažintas Pasaulio tautų teisuoliu.

Taip pat skaitykite