Pasaulyje

2019.10.22 06:58

Japonijos imperatorius oficialiai paskelbė įžengimą į sostą

atnaujinta 13.38
BNS2019.10.22 06:58

Japonijos imperatorius Naruhito antradienį oficialiai paskelbė įžengęs į sostą, stebint daugelio kitų šalių karališkųjų šeimų nariams ir politiniams lyderiams, per ceremoniją, užbaigiančią senovinio Chrizantemų sosto perėmimą.

Ritualinius drabužius vilkintis monarchas, apsigobęs plačia vario spalvos skraiste, ištarė: „Šaliai ir užsieniui skelbiu savo intronizaciją.“

Ceremonija vyko tvyrant tylai, pertraukiamai tik būgnų ir gongų dūžių. Joje dalyvavo apie 2 000 svečių, įskaitant atvykėlius iš užsienio ir karališkosios šeimos narius.

Pasibaigus ceremonijai premjeras Shinzo Abe triskart sušuko „Banzai!“ („Tegyvuoja imperatorius“).

Naruhito imperatoriaus pareigas oficialiai perėmė gegužės 1-ąją – kitą dieną po to, kai jo tėvas tapo pirmuoju per pastaruosius du šimtmečius sosto atsisakiusiu Japonijos monarchu.

Japonijos imperatorius perėmė Chrizantemų sostą: iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir Gitanas Nausėda

Tačiau šie perėjimas buvo užbaigtas tik oficialiai paskelbus Naruhito naująjį vaidmenį per virtinę renginių, stebint svečiams iš daugiau kaip 180 šalių.

Vis dėlto po niokiojamo taifūno „Haqibis“, siautusio Japonijoje prieš daugiau nei savaitę ir pražudžiusio per 80 žmonių, iškilmių mastas buvo sumažintas.

Vyriausybė iki lapkričio 10-osios atidėjo paradą, per kurį imperatorius ir jo sutuoktinė važiuos kabrioletais, kad juos galėtų pamatyti visuomenė.

Kitos antradienio ceremonijos vyks kaip planuota. Naruhito šią dieną pradėjo „kreipimusi“ į dievybes ir savo karališkosios dinastijos protėvius.

Imperatorius, tuo metu apsigobęs plačia balta skraiste ir užsidėjęs retai matomą juodą kepurę, papuoštą 60 cm aukščio kaspino pavidalo kuodu, aplankė tris „šventoves“ rūmų komplekse, lydimas dvariškių.

Ceremonijoje dalyvavo nedidelė grupė svečių, įskaitant premjerą Sh. Abe, kitus kabineto ir karališkosios šeimos narius. Tarp jų buvo ir sosto įpėdinis princas Akishino.