Pasaulyje

2019.10.21 23:00

Vatikanas smerkia „paniekos aktą“, kai į upę buvo sumestos statulėlės iš Amazonijos

BNS2019.10.21 23:00

Vatikanas pirmadienį „paniekos aktu“ pavadino kelių Amazonijos indėnų statulėlių paėmimą iš vienos bažnyčios Romoje ir jų sumetimą į Tibro upę po ultrakonservatyvių katalikų kritikos.

Nežinomi anonimai nusifilmavo paimantys penkias nuogas besilaukiančias moteris vaizduojančias statulėles iš bažnyčios netoli Vatikano ir numetantys jas nuo tilto. Vaizdo medžiaga internete pasirodė pirmadienį.

Šis vandalizmo aktas buvo įvykdytas Vatikane tęsiantis vyskupų susitikimui – sinodui – dėl Amazonijos regiono, kurio metu kai kurie ultrakonservatoriai kritikavo esą „pagoniškų“ indėnų objektų demonstravimą per bažnytines ceremonijas.

Vatikano aukšto rango pareigūnas Paolo Ruffini pirmadienį žurnalistams sakė, kad ši vagystė yra „paniekos aktas, prieštaraujantis dialogo dvasiai“.

„Ne kartą sakėme, kad šios statulėlės simbolizuoja gyvybę, vaisingumą, Motiną Žemę“, – pabrėžė P. Ruffini.

Sinodo atstovas tėvas Giacomo Costa (Džakomas Kosta) sakė, kad „daiktų vogimas niekada nebūna konstruktyvus“. Praėjusią savaitę jis tvirtino, kad minimos skulptūrėlės „nėra nei pagoniškos, nei šventos“ ir jokiu būdu nesimbolizuoja Švč. Mergelės Marijos.

Popiežius Pranciškus anksčiau šį mėnesį pasmerkė „įžeidžiamus žodžius“ Amazonijos indėnų atžvilgiu ir sakė, kad galvos apdangalai iš plunksnų nėra nė kiek absurdiškesni už Vatikane nešiojamas skrybėles.

Trijų savaičių sinode dalyvauja 184 vyskupai, iš jų – 113 vyskupų iš devynių Amazonijos regiono valstybių, įskaitant Braziliją.