Pasaulyje

2019.10.21 11:57

Lenkijos prezidentas neatmeta galimybės siekti antros kadencijos 2020 metais: esu jaunas žmogus

ELTA2019.10.21 11:57

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, išrinktas valstybės vadovu 2015 metais, pareiškė dar nesiruošiąs į pensiją. Taip A. Duda atsakė į klausimą, ar jis ketina kelti savo kandidatūrą 2020 metais įvyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose.

„Esu palyginti jaunas žmogus ir dar nesiruošiu į pensiją“, – sakė jis interviu, kurį pirmadienį paskelbė leidinys „Polska Times“.

Anot A. Dudos, po spalio 13 d. šalyje įvykusių parlamento rinkimų, kuriuose valdančioji Jaroslawo Kaczynskio Teisės ir teisingumo partija iškovojo daugumą Seime (parlamento žemuosiuose rūmuose), bet prarado daugumą Senate (aukštuosiuose rūmuose), esminę reikšmę turės tai, kas užims prezidento postą 2020 metais.

Svarbiausiu potencialiu A. Dudos konkurentu būsimuose Lenkijos prezidento rinkimuose įvardijamas darbą Briuselyje baigiantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, buvęs šalies premjeras Donaldas Tuskas.

Kol kas D. Tuskas dar neatskleidė savo planų dėl dalyvavimo Lenkijos prezidento rinkimuose, bet ir nepaneigė pranešimų, kad jis gali stoti į politinę kovą savo tėvynėje. Trečiadienį jis lenkų žurnalistams pareiškė, kad lapkričio pabaigoje Zagrebe kels savo kandidatūrą į Europos liaudies partijos vadovo pareigas. Bet, pasak D. Tusko, tai jam nesutrukdys aktyviai dalyvauti savo šalies politiniame gyvenime.