Pasaulyje

2019.10.20 14:28

ES narės atvėrė kelią „Brexito“ sutarties ratifikavimui

Irma Jančiauskaitė, ELTA2019.10.20 14:28

Europos Sąjungos (ES) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti „Brexito“ susitarimą, kuris praėjusią savaitę pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu. Tačiau bloko narės nepriėmė jokio sprendimo dėl Londono prašymo atidėti skyrybas po spalio 31 d.

Trumpame susitikime su Micheliu Barnieru, Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexito“ klausimais, ES ambasadoriai formaliai inicijavo ratifikacijos procesą, skelbia anoniminiai šaltiniai.

Ateinančiomis dienomis Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas tarsis su ES lyderiais dėl Londono prašymo atidėti „Brexito“ datą. Esą bus atsižvelgiama į tai, kaip toliau klostysis įvykiai Didžiojoje Britanijoje.

Pasak kito ES diplomatinio šaltinio, situacija Jungtinėje Karalystė yra "labai neaiški", todėl Sąjunga dabar nenorėjo spręsti dėl termino atidėjimo, kol tuo metu britų parlamentas ims ir ratifikuos sutartį.

Anot pastarojo šaltinio, neatmetama, kad abi pusės gali užbaigti ratifikacijos procesą iki spalio 31 d., tačiau gali būti įvykdytas ir "techninis" pratęsimas, siekiant užbaigti procesą.

Tiek Europos, tiek ir Didžiosios Britanijos parlamentai turi ratifikuoti naują „Brexito“ susitarimą - kuriuo pakeičiama anksčiau suderėta sutartis, vėliau atmesta britų parlamentarų – iki spalio 31 d. tam, kad būtų užtikrintas sklandus ir sureguliuotas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES.