Pasaulyje

2019.10.20 13:02

Jungtinės Karalystės ministrai: „Brexitas“ įvyks šį mėnesį

Irma Jančiauskaitė, ELTA2019.10.20 13:02

Nors šeštadienį į Briuselį buvo išsiųstas laiškas dėl „Brexito“ atidėjimo, Jungtinės Karalystės vyriausybė tvirtina, kad šalis Europos Sąjungą (ES) paliks iki spalio 31 d., skelbia BBC.

Laišką dėl atidėjimo išsiuntęs, bet jo nepasirašęs ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šeštadienį patyrė rimtą smūgį savo „Brexito“ strategijai, kai Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai priėmė pataisą dėl išstojimo termino atidėjimo.

Kartu su laišku dėl išstojimo pavėlinimo išsiųstas ir antrasis laiškas su B. Johnsono parašu. Šiame laiške tvirtinama, kad skyrybų su ES atidėliojimas būtų klaida.

Lankasterio kunigaikštystės kancleris Michaelis Gove'as britų „Sky News“ televizijai teigė, kad vyriausybė esą turi visas „priemones ir galimybes“ išstoti iš Bendrijos iki spalio 31 d. Pasak Gove'o, „ministro pirmininko pasiryžimas yra neabejotinas“, o ryžtinga vyriausybės politika esą leis reikalą sutvarkyti iki dabartinio termino.

Jo kolega, užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, kad premjeras esą įrodė, jog abejojantieji dėl „Brexito“ iš tiesų klydo, mat B. Johnsonui pavyko pasiekti naują susitarimą su Briuseliu. D. Raabas taip pat neabejoja, kad Jungtinė Karalystė ES paliks Helovyno naktį.

Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas patvirtino gavęs britų prašymą pratęsti „Brexito“ terminą ir teigė pasikonsultuosiąs su bloko lyderiais, „kaip reaguoti“.