Pasaulyje

2019.10.19 14:53

Šiaurės Makedonijos premjeras ES sprendimą nepradėti derybų dėl šalies stojimo į Bendriją pavadino istorine klaida

pasiūlė rengti pirmalaikius rinkimus; atnaujinta 14:57
Stasys Gimbutis, ELTA2019.10.19 14:53

Europos Sąjungos sprendimas dar nepradėti derybų su Šiaurės Makedonija ir Albanija dėl jų stojimo į Bendriją yra istorinė klaida. Tai šeštadienį pareiškė Šiaurės Makedonijos ministras pirmininkas Zoranas Zajevas, kreipdamasis į šalies piliečius.

„Tai, kad ES nepriėmė sprendimo pradėti derybas su mumis, yra jos istorinė klaida. Ir tai patvirtino visi Europos lyderiai. Mes padarėme visa, ko iš mūsų buvo reikalaujama, ir visa, ką galėjome“, - sakė Šiaurės Makedonijos vyriausybės vadovas. Jis padėkojo už paramą tiems ES šalių lyderiams, kurie ragino numatyti Bendrijos ir Šiaurės Makedonijos derybų pradžios datą.

Spalio 18 d. Europos Sąjungos šalių vadovams po ilgų diskusijų nepavyko išspręsti derybų dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į ES pradžios klausimo. Gautomis žiniomis, derybų startą užblokavo Prancūzija.

Siūlo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus

Z. Zajevas, šeštadienį kreipdamasis į šalies piliečius, pasiūlė surengti pirmalaikius parlamento rinkimus atsižvelgiant į tai, kad Europos Sąjunga nusprendė dar nepradėti derybų su Šiaurės Makedonija ir Albanija dėl jų stojimo į Bendriją.

„Gerbiami piliečiai, dabar jūs turite priimti sprendimą: mes negalime gaišti laiko, todėl aš jums siūlau kuo greičiau surengti pirmalaikius rinkimus. Rinkimus, per kuriuos jūs, piliečiai, priimsite sprendimą ir patvirtinsite, kuriuo keliu toliau turi žengti mūsų šalis“, - sakė premjeras. Jis pranešė ketinąs sekmadienį apsvarstyti šį klausimą su prezidentu Stevu Pendarovskiu.

Pasak Z. Zajevo, turint omenyje ES sprendimą, svarbu apsvarstyti pirmalaikių parlamento rinkimų klausimą, kad piliečiai galėtų patvirtinti savo pasitikėjimą vyriausybe ir jos kursu.

Kiti parlamento rinkimai Šiaurės Makedonijoje turi įvykti 2020 metų pabaigoje.

Spalio 18 d. Europos Sąjungos šalių vadovams po ilgų diskusijų nepavyko išspręsti derybų dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į ES pradžios klausimo. Gautomis žiniomis, derybų startą užblokavo Prancūzija.