Pasaulyje

2019.10.19 11:26

Trumpas vietoje pasitraukiančio energetikos sekretoriaus Ricko Perry skiria jo pavaduotoją

Miglė Giri, BNS2019.10.19 11:26

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vietoje pasitraukiančio energetikos sekretoriaus Ricko Perry penktadienį paskyrė jo pavaduotoją Daną Brouillette'ą, pavadindamas jį „absoliučiu profesionalu“ su neprilygstama patirtimi.

Apie naują Energetikos departamento vadovą D. Trumpas paskelbė kitą dieną po to, kai R. Perry informavo prezidentą, kad iki metų pabaigos atsistatydins. R. Perry tvirtino, kad šis sprendimas nėra susijęs su jo vaidmeniu per administracijos veiksmus dėl Ukrainos, kurie dabar yra atsidūrę prezidento apkaltos tyrimo Atstovų Rūmuose centre.

D. Brouillette'as palaiko D. Trumpo siekį, kad JAV dominuotų tarptautinėse energijos rinkose, ir sako, kad remia politiką, apimančią branduolinę, saulės ir vėjo energetiką, taip pat anglių, gamtinių dujų ir naftos naudojimą. Aplinkosaugos grupės, daug įstatymų leidėjų ir kitų kaltina administraciją bandant skatinti šalies naftos ir dujų gavybą, o ne apriboti klimatui kenkiantį iškastinio kuro vartojimą.

D. Brouillette'as visame pasaulyje, nuo Japonijos ir buvusių sovietinių valstybių iki Kataro ir Izraelio, propagavo JAV gamtines dujas ir gamtinių dujų kompanijas.