Pasaulyje

2019.10.18 19:31

Kadenciją baigiantis Junckeris: iki gyvenimo galo didžiuosiuosi, kad galėjau tarnauti Europai

posėdžio metu apsiverkė
ELTA2019.10.18 19:31

Kadenciją baigiantis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris penktadienį pasibaigusiame galimai paskutiniajame savo Europos Sąjungos viršūnių susitikime negalėjo sulaikyti ašarų. „Aš iki gyvenimo galo didžiuosiuosi, kad galėjau tarnauti Europai“, – sakė jis.

Tai buvo jau 147-asis J.-C. Junckerio viršūnių susitikimas per ilgametę jo karjerą Liuksemburgo premjero, o nuo 2014-ųjų – Europos Komisijos vadovo poste.

J.-C. Junckeris padėkojo Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui už draugystę ir „bendrininkavimą“. Emocijos apėmė ir D. Tuską, nes ir jis netrukus palik postą. D. Tuskas pavadino J.-C. Junckerį kolega ir draugu ir dėkojo žurnalistams už tai, kad „jūs taip ilgai budėjote su mumis ir net juokėtės iš kai kurių mūsų pokštų“.

Paklaustas apie savo politinį palikimą, J.-C. Junckeris vėl ėmė juokauti. „Užtruks labai ilgai, jei aš pradėsiu skaičiuoti savo laimėjimus. O jei dar pridėsiu pralaimėjimus, mes čia liksime iki rytojaus“, – sakė jis. D. Tuskas sureagavo: „Jam tai truktų ilgai, man – trumpai“.

J.-C. Junckeris savo pirmininkavimo metu buvo pagarsėjęs savo humoro jausmu.

J.-C. Junckeris paliks postą, kai tik bus patvirtinta ir darbą pradės naujoji Europos Komisija, vadovaujama jo įpėdinės Ursulos von der Leyen. Tai įvyks ne anksčiau kaip gruodžio 1-ąją. Pareigas savo įpėdiniui – belgui Charlesui MiIcheliui – perduos ir D. Tuskas.