Pasaulyje

2019.10.18 17:10

LRT iš Barselonos: protestuotojai nesitiki sprendimų, nori parodyti nepasitenkinimą

atnaujinta 19.38
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.18 17:10

Šimtai tūkstančių protestuotojų iš įvairių Katalonijos vietų šiuo metu ima pasiekti regiono centrą Barseloną. LRT RADIJO bendradarbė šiame mieste Kristina Nastopkaitė teigia, jog protestuotojai yra nepatenkinti dabartine situacija, bet radikalių pokyčių nesitiki. Policija praneša, kad penktadienio vakarą į protestą Barselonoje susirinko per pusę milijono žmonių.

Protestai Katalonijoje tęsiasi jau šešias dienas. Profesinėms sąjungoms paskelbus apie naują akciją, šimtatūkstantinės minios iš skirtingų regiono vietų pajudėjo Barselonos link. Kaip pasakoja K. Nastopkaitė, šiandien mieste didelė dalis gyvenimo yra sustojusi: atviros mokyklos ir universitetai tušti, streikuoja viešojo transporto darbuotojai, stoja Barselonos oro uosto darbas.

„Reikėtų sakyti, kad šiandien Katalonijoje išskirtinė diena, netransliuoja nei valstybinis radijas, nei valstybinė televizija. Dalies didžiausių Katalonijos dienraščių portalai taip pat neveikia. Gauti informaciją apie tai, kas vyksta įvairiuose Katalonijos kampeliuose, sunku, nes žiniasklaida streikuoja“, – teigia LRT RADIJO bendradarbė.

Numatoma, jog 17 val. vietos laiku protestuotojai turi susirinkti Barselonoje.

Anot K. Nastopkaitės, dėl protestuotojų žygio į Barseloną, Katalonijoje stringa eismas, mat užtvertais keliais negali naudotis vilkikai bei kitos transporto priemonės. Žygio metu protestuotojai per dieną įveikia apie 40 kilometrų, kartu ilsisi ir miega įvairiose vietose.

Protestuotojai yra nepatenkinti Ispanijos teismo sprendimu buvusiems Katalonijos vadovams, kovojusiems už nepriklausomybę, skirti 9–13 metų laisvės atėmimo bausmes.

„Šiuo metu situacija politinė situacija Katalonijoje ir Ispanijoje yra sudėtinga ir kritinė, bet pasiūlymų ir sprendimų nėra. Žmonės šiais protestais, nepriklausomybės šalininkai reikalauja amnestijos ir protestuoja prieš jų žodžiais neteisingą aukščiausiojo tribunolo (...). Manau, kad protestuotojai nesitiki jokių konkrečių sprendimų, o yra pavargę ir nori išreikšti savo pasipiktinimą“, – sako K. Nastopkaitė.