Pasaulyje

2019.10.18 15:44

Lukašenka perspėja, kad šalis nori būti suvereni ir nepriklausoma, bet tam kyla grėsmių

atnaujinta 16.40
BNS2019.10.18 15:44

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka penktadienį pareiškė, kad šalis atšauks mirties bausmę, jeigu už tai nubalsuos baltarusiai.   

„Tauta nubalsuos – atšauksim. Turėjome referendumą. Galvojate, man patinka ta mirties bausmė, kai tenka pasirašyti, o paskui sušaudo žmogų, grubiai kalbant?“ – sakė A. Lukašenka, kalbėdamas Viešojo administravimo akademijoje.

„Taip nubalsavo tauta, ir pagal konstituciją tai yra prezidento įgaliojimai kiekvienoje šalyje, kur taikoma mirties bausmė“, – pridūrė jis.

Tuo pat metu A. Lukašenka sakė, kad kai kalbama apie mirties bausmę, jis pateikia kelis konkrečius savo žiaurumu šokiruojančių nužudymų pavyzdžius.

Baltarusija yra vienintelė šalis Europoje, vis dar taikanti mirties bausmę. Pagal konstituciją ji skiriama kaip išimtinė bausmė už ypač sunkius nusikaltimus ir įvykdoma sušaudant.

Praėjusiais metais Baltarusijoje buvo skirtos dvi naujos mirties bausmės ir buvo įvykdytos keturios anksčiau paskirtos griežčiausios bausmės.

Mirties bausmė nepanaikinta ir kaimyninėje Rusijoje, tačiau ji nevykdoma nuo 1996 metų.

Perspėjo apie pavojus Baltarusijos suverenitetui

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka penktadienį pabrėžė, kad jo šalis nori likti nepriklausoma ir suvereni, bet tokiam siekiui esą iškilo tam tikrų grėsmių.

„Noriu, kad ji [valstybė] būtų Baltarusija, kad ji būtų Europos centre, stabili, nepažeistomis sienomis, kad mes patys siektume savo laimės ir ją patirtume. Noriu matyti Baltarusiją laisvą ir nepriklausomą, kad mūsų vaikai galėtų kur nors išvažiavę sugrįžti į savo žemės lopinėlį“, – sakydamas kalbą Viešojo administravimo akademijoje pažymėjo A. Lukašenka.

Jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Pasak prezidento, Baltarusija nepretenduoja į svetimą turtą ir tesiekia išsaugoti savąjį.

„Tyliai, ramiai, palaipsniui kurdama savo gerovę šioje žemėje. Neduok Dieve, kad pradėtume konfliktuoti su kaimynais. Dar blogiau, jei... į mus žiūri tam tikros (jėgos), prisimindamos Abiejų Tautų Respubliką, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, Sovietų Sąjungą ir kita“, – pareiškė valstybės vadovas.

„Aš sakau: laikai pasikeitė, esame pasiruošę bet kokioms sąjungoms, bet kokioms „Respublikoms“, bet esame suverenūs ir nepriklausomi, ir turime nepamiršti savo interesų. Visa tai – mūsų vaikų labui. Tam būtina turėti gynybą, valdyti visus procesus“, – pridūrė A. Lukašenka.

Jis pabrėžė norįs, kad baltarusiai „daugiau niekada nebūtų valdomi rimbu“.

„Kad mes patys kontroliuotume procesus savo šalyje ir nulemtume jos ateitį. Tai yra svarbiausia, ką reikia išsaugoti. Visa kita nusipirksime“, – sakė prezidentas.