Pasaulyje

2019.10.18 12:21

Buvęs Katalonijos prezidentas pasidavė Belgijos pareigūnams

atnaujinta 12.27
BNS, LRT.lt2019.10.18 12:21

Savanoriškoje tremtyje Belgijoje gyvenantis Katalonijos eksprezidentas Carlesas Puigdemont'as penktadienį pasidavė vietos pareigūnams, Ispanijai šią savaitę išdavus naują tarptautinį jo arešto orderį.  

C. Puigdemont'as kaltinamas kurstymu maištauti ir netinkamu valstybės lėšų naudojimu. Šie kaltinimai susiję su jo vaidmeniu Katalonijai 2017 metais nesėkmingai bandant paskelbti nepriklausomybę.

Ispanijos Aukščiausiasis teismas pirmadienį laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė devynis Katalonijos atsiskyrimo judėjimo lyderius. Už aktyvią veiklą siekiant regiono atsiskyrimo jiems skirtos įkalinimo bausmės nuo 9 iki 13 metų.

Po šio teismo sprendimo į Katalonijos gatves grįžo protestuotojai, bausmes vadinantys neproporcingomis.

Penktadienį, penktą protestų dieną, grupės žmonių blokavo eismą dviem keliais, jungiančiais Ispaniją ir Prancūziją, pranešė Transporto ministerija.

Pranešime sakoma, kad demonstrantai blokavo autostradą AP7 La Chonkeroje netoli Cheronos ir kelią N-II netoli sienos. Keliai blokuoti po ketvirtos smurtingos nakties Barselonoje, kur separatistai degino barikadas ir susirėmė su policija.

Šimtai jaunų protestuotojų, skandavusių „Nepriklausomybė!“, vėlai ketvirtadienį miesto centre padegė improvizuotas gatvių blokadas ir svaidė Molotovo kokteilius į policiją, kuri ėmėsi veiksmų prieš riaušininkus, pranešė AFP korespondentai.

Separatistai penktadienį šaukia visuotinį streiką ir masinį mitingą.