Pasaulyje

2019.10.18 08:07

Sirijos kurdai sako norintys laikytis ugnies nutraukimo

ES „atkreipė dėmesį“ į Turkijos ugnies nutraukimą
Miglė Giri, BNS2019.10.18 08:07

Kurdų vadovaujamos Sirijos demokratinės jėgos (SDF) ketvirtadienį paskelbė, kad nori laikytis ugnies nutraukimo, apie kurį paskelbė JAV ir Turkija, prieš devynias dienas pradėjusi puolimą Sirijos šiaurėje.

„Mes pasirengę laikytis ugnies nutraukimo“, – kurdų televizijai sakė SDF vadas Mazloumas Abdi. Jis kalbėjo apie rajoną nuo Ras al Aino iki Tel Abjado.

Anksčiau ketvirtadienį Turkija paskelbė sutikusi penkioms dienoms sustabdyti savo operaciją Sirijoje, jei kurdų vadovaujamos pajėgos atsitrauks iš rajonų prie sienos.

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as po derybų su turkų prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu Ankaroje pranešė, jog Turkija sutiko „sustabdyti karines operacijas 120 valandų“, kad kurdai galėtų atsitraukti iš Šiaurės Sirijos.

ES „atkreipė dėmesį“ į Turkijos ugnies nutraukimą, bet reikalauja užbaigti puolimą

Europos Sąjungos lyderiai penktadienį pakartojo savo raginimą Turkijai nutraukti puolimą prieš kurdų pajėgas Sirijoje ir išvesti savo pajėgas, Ankarai paskelbus, kad ji sustabdo operaciją.

Taip pat skaitykite

Turkija sustabdė puolimą 120 valandų ir sakė, kad užbaigs jį, jei kurdų vadovaujamos pajėgos pasitrauks iš 32 km pločio „saugumo zonos“ pasienyje.

Tačiau tai nenuramino Europos lyderių, dalyvaujančių ES viršūnių susitikime Briuselyje. Kai kurie jų dėl Turkijos puolimo Sirijoje jau yra įšaldę ginklų pardavimą Ankarai.

„Europos Vadovų Taryba atkreipia dėmesį į... JAV ir Turkijos pranešimą apie visų karinių operacijų pauzę“, – sakoma bendrame 28 lyderių pareiškime.

„Ji dar kartą ragina Turkiją nutraukti savo karinius veiksmus, išvesti savo pajėgas ir gerbti tarptautinę humanitarinę teisę“, – nurodoma viršūnių susitikimo pareiškime.

NATO narė Turkija sako, kad operacija yra būtina siekiant sustabdyti „kurdų teroristus“, iš pasienio rajonų rengiančius atakas jos teritorijoje.

Tačiau ES tvirtina, kad operacija kelia „nepriimtinas žmonių kančias“ ir žlugdo kovą su „Islamo valstybės“ džihadistais.