Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą

Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30
LRT.lt2019.10.17 20:59

Ketvirtadienio vakarą susitikę JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po pokalbio paskelbė, kad Turkija stabdo veiksmus šiaurinėje Sirijos dalyje.

Kaip skelbia BBC, kurdų pajėgoms šioje dalyje bus leista atsitraukti.

„Visos karinės operacijos stabdomos 120 valandų laikui, o JAV padės tvarkingam kurdų pajėgų išvedimui iš teritorijos, ką Turkijos valdžia vadina „saugia zona“, – skelbiama žinutėje po politikų susitikimų.

Turkija sutiko visiškai nutraukti karinę operaciją šiaurės Sirijoje, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš saugiosios zonos, skelbia pranešė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas netrukus pagyrė „puikias žinias“ iš derybų tarp jo viceprezidento ir Turkijos lyderio.

„Puikios žinios iš Turkijos, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“. – Bus išgelbėta milijonai gyvybių!“

„Stabdome šią operaciją, o ne nutraukiame ją“, – žurnalistams Ankaroje sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.

„Nutrauksime operaciją tik tada, kai [kurdų kovotojai] visiškai paliks regioną“, – pridūrė jis.

LRT.lt primena, kad aukšto rango JAV delegacija, kuriai priklauso ir valstybės sekretorius Mike`as Pompeo bei JAV specialusis įgaliotinis kovos su IS koalicija klausimais Jamesas Jeffrey`is, atvyko į Ankarą su tikslu pasiekti paliaubas tarp Turkijos ir kurdų kovotojų.

Turkija spalio 9-ąją pradėjo operaciją Šiaurės Sirijoje prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG). YPG ten Turkijos pasienyje kontroliuoja didelę teritoriją. Turkija traktuoja YPG kaip teroristinę organizaciją. Tačiau kurdų kovotojai ilgą laiką buvo JAV sąjungininkai kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais.