Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35
Rūta Androšiūnaitė, BNS, LRT.lt2019.10.17 19:17

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui, tad dabar dėl jo galės balsuoti Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ir Europos Parlamentas.

Europos Vadovų Tarybos pirmininko biuras socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad Bendrijos lyderiai patvirtino naują preliminarų susitarimą dėl JK pasitraukimo iš ES sąlygų.

Lyderiai paragino ES institucijas imtis priemonių, kad būtų užtikrinta, jog susitarimas pradėtų galioti lapkričio 1 dieną, bet pabrėžė norintys „kuo artimesnės partnerystės su Jungtine Karalyste ateityje“.

Britų premjeras Borisas Johnsonas yra pažadėjęs išvesti savo šalį iš ES spalio 31 dieną. Anksčiau ketvirtadienį jis sakė, kad naujasis susitarimas tarp Briuselio ir Londono reiškia, kad šio termino pratęsti nereikės.

Vis dėlto šiai sutarčiai dar turi pritarti EP ir JK parlamentas, o ankstesnį „Brexit“ susitarimą britų įstatymų leidėjai atmetė triskart. Be to, B. Johnsono politiniai varžovai ir kai kurie svarbūs sąjungininkai Bendruomenių Rūmuose yra pareiškę, kad neparems naujojo susitarimo, tad dokumento ateitis kol kas neaiški.

Taip pat skaitykite

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį pareiškė esantis įsitikinęs, kad jo šalies parlamentas pritars Londono ir Briuselio pasiektam „Brexit“ susitarimui, nors svarbūs jo sąjungininkai sako jam prieštaraujantys.

„Esu labai įsitikinęs, kad kai mano kolegos parlamente išnagrinės šį susitarimą, jie norės už jį balsuoti šeštadienį ir tolesnėmis dienomis“, – pareiškė B. Johnsonas.