Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje

susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos
Rūta Androšiūnaitė, ELTA2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as ketvirtadienį susitiko su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje po to, kai Ankara nepakluso tarptautiniam spaudimui nutraukti nuožmų kurdų pajėgų puolimą.

Apie pokalbio rezultatus kol kas jokios informacijos nėra. Tačiau reporteriai pasakojo, kad pradžioje dešimčiai minučių planuotas susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos. Vėliau pokalbiai su R. T. Erdoganu pratęsti platesniame rate.

Aukšto rango JAV delegacija, kuriai priklauso ir valstybės sekretorius Mike`as Pompeo bei JAV specialusis įgaliotinis kovos su IS koalicija klausimais Jamesas Jeffrey`is, atvyko į Ankarą su tikslu pasiekti paliaubas tarp Turkijos ir kurdų kovotojų.

Turkija spalio 9-ąją pradėjo operaciją Šiaurės Sirijoje prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG). YPG ten Turkijos pasienyje kontroliuoja didelę teritoriją. Turkija traktuoja YPG kaip teroristinę organizaciją. Tačiau kurdų kovotojai ilgą laiką buvo JAV sąjungininkai kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais.