Pasaulyje

2019.10.17 09:46

Carrie Lam kalbą pertraukę Honkongo parlamentarai iš salės ištempti jėga

BNS2019.10.17 09:46

Honkongo parlamento apsaugininkai ketvirtadienį ištempė lauk demokratiją remiančius įstatymų leidėjus, antrą dieną iš eilės trukdžiusius kalbėti prokiniškai miesto lyderei.

Honkongo lyderė Carrie Lam susidūrė su didžiuliu oponentų pykčiu, miesto parlamentui trečiadienį pradėjus naują sesiją po to, kai prieš tris mėnesius pastate siautėjo kaukėti protestuotojai.

Trečiadienį C. Lam negalėjo pasakyti savo metinės kalbos apie politinę darbotvarkę, nes per chaotiškas scenas miesto parlamente jai trukdė opozicijos įstatymų leidėjai.

Honkonge tęsiasi prodemokratiškos opozicijos įtūžis: protestuotojai sutrukdė dar vieną Carrie Lam kalbą

Vietoje to ji buvo priversta paskelbti iš anksto įrašytą vaizdo įrašą. Tai pirmas kartas, kai koks nors Honkongo lyderis negalėjo asmeniškai pasakyti metinės kalbos nuo pat šios tradicijos pradžios 1948-aisiais.

Ketvirtadienį C. Lam sugrįžo į Įstatymų leidžiamąją tarybą atsakyti į įstatymų leidėjų klausimus apie kalbos turinį.

Tačiau vėl įsivyravo chaosas, kai jos politiniai oponentai ėmė skanduoti šūkius, o apsaugininkai juos vieną po kito tempė iš salės.

Honkongą jau keturi mėnesiai krečia didžiausi politiniai neramumai per kelis dešimtmečius.

Į gatves protestuoti ėjo milijonai žmonių, pirmiausia prieš dabar jau atšauktą įstatymą dėl ekstradicijos į autoritarišką pagrindinę Kinijos teritorijos dalį.

Pekino ir Honkongo lyderiams užėmus griežtą poziciją protestų atžvilgiu, judėjimas virto platesne kampanija prieš Kiniją su reikalavimais leisti tiesiogiai rinkti miesto lyderius ir užtikrinti policijos atskaitomybę.