Pasaulyje

2019.10.16 18:22

Trumpas: Rusija ir Sirija pajėgios įveikti IS

atnaujinta 20.23
Rūta Androšiūnaitė, BNS2019.10.16 18:22

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį peikė kurdus, palaikydavusius Vašingtoną kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, teigdamas, kad jie „nėra angelai“. Taip pat jis išreiškė viltį, kad tokie regioniniai žaidėjai kaip Rusija ir Sirija sugebės įveikti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).

D. Trumpas, sulaukęs griežtos kritikos dėl sprendimo apleisti kurdus, atvėrusio kelią Turkijai pradėti puolimą šiaurės Sirijoje, pareiškė žurnalistams Baltuosiuose rūmuose, jog „kurdai yra labai gerai apsaugoti“.

„Be to, jie nėra angelai“, – pridūrė valstybės vadovas.

D. Trumpas: Rusija ir Sirija pajėgios įveikti IS

D. Trumpas išreiškė viltį, kad tokie regioniniai žaidėjai kaip Rusija ir Sirija sugebės įveikti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).

„Kiekvienas žaidėjas tikrai nekenčia IS – visi, su kuo mes kalbėjomės. Sirija [nekenčia] labiau nei mes, Rusija – labiau nei mes... Mes ten buvome ir kovojome su IS, bet ir jie ten yra, kovoja su IS. Jie gali tuo pasirūpinti. Ir jiems reikėtų pasirūpinti“, – trečiadienį Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė D. Trumpas.

Jis pabrėžė, kad Artimuosiuose Rytuose yra pakankamai šalių, kurios nekenčia IS tiek pat kaip ir JAV, o gal net labiau.

„Ten yra daug galingų šalių, nekenčiančių IS taip smarkiai kaip ir mes“, – nurodė prezidentas.

Jo teigimu, strategijos požiūriu Jungtinės Valstijos yra „puikioje“ padėtyje regione. Anot D. Trumpo, Vašingtonas išvedė iš Sirijos šiaurės visą savo kontingentą – „50 karių, daug mažiau nei 50 karių“, ir perkėlė juos į saugią vietą. Prezidentas taip pat patikino, kad JAV paskelbtos sankcijos Turkijai padės išspręsti problemą dialogu.