Pasaulyje

2019.10.16 18:27

Zelenskis: Ukraina „nesikiš“ į tyrimą dėl apkaltos JAV prezidentui

atnaujinta 18.49
BNS2019.10.16 18:27

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad Ukraina „nedarys nieko“, kas susiję su tyrimu dėl apkaltos JAV prezidentui Donaldui Trumpui, įtariamam darius spaudimą Kijevui pradėti tyrimą prieš jo politinį varžovą Joe Bideną.

„Kaip Ukrainos prezidentas aš nesikišiu į įvykius kitose šalyse, ne taip kaip galėtų bandyti kiti“, – sakė V. Zelenskis naujienų agentūrai AFP, susitikęs su ukrainiečių diaspora Latvijos sostinėje Rygoje.

„Mes, kaip Ukraina, nedarysime nieko“, – pridūrė jis.

Apkaltos tyrimo vadovas antradienį sakė, jog liudytojai tvirtai parėmė įtarimus, kad prezidentas neteisėtai bandė priversti Ukrainą atlikti tyrimą dėl J. Bideno.

Nors Baltieji rūmai ir D. Trumpo asmeninis advokatas Rudy Giuliani atsisakė perduoti dokumentus apie Ukrainos reikalą, kurių pareikalavo Kongresas, Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas sakė, jog penki liudytojai parėmė įtarimus dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais, galinčius pagrįsti oficialius kaltinimus.

Pasak A. Schiffo, liudytojai pateikė informacijos, rodančios, kad D. Trumpo liepos 25-osios telefoninis pokalbis su V. Zelenskiu, kurio metu JAV prezidentas galimai susiejo karinę pagalbą Ukrainai su kompromituojančia medžiaga apie J. Bideną iš Kijevo, buvo planuojamas iš anksto, o po jo pastangos buvo dedamos toliau.

Tuo metu D. Trumpas tviteryje vėl išsiliejo ant įstatymų leidėjų.

„Demokratai per Raganų medžioklės posėdžius neleidžia jokio skaidrumo“, – socialiniame tinkle parašė D. Trumpas.

Demokratai siekia įrodyti, jog D. Trumpas pažeisdamas JAV rinkimų įstatymus siekė užsienio pagalbos, kad padidintų savo galimybes kitais metais būti perrinktas.

D. Trumpas pripažino, kad prašė V. Zelenskio padėti tirti J. Bideno veiklą, bet sakė, kad to buvo siekiama dėl įtarimų korupcija, o ne dėl politinių priežasčių.