Pasaulyje

2019.10.16 13:17

Prieš vizitą Lietuvoje Volodymyras Zelenskis atvyko į Rygą

BNS2019.10.16 13:17

Į Latviją su oficialiu vizitu trečiadienį atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris susitiks su valstybės vadovais bei ukrainiečių diaspora.

Ukrainos vadovo darbotvarkėje – susitikimai su Latvijos prezidentu Egilu Levitu, Saeimos pirmininke Inara Murniece ir ministru pirmininku Krišjaniu Kariniu, pranešė Latvijos prezidentūros kanceliarija. Vizito metu V. Zelenskį lydi sutuoktinė Jelena Zelenskaja.

Vizitas prasidės oficialia V. Zelenskio sutikimo ceremonija aikštėje prie Rygos pilies, o vėliau pilyje įvyks dvišalis prezidentų susitikimas ir delegacijų derybos.

Prezidentai planuoja aptarti dvišalius santykius, Europos Sąjungos ir Ukrainos santykius, Trijų jūrų iniciatyvą. Po susitikimo E. Levitas ir V. Zelenskis pabendraus su žiniasklaidos atstovais.

Padėjęs gėlių prie Laisvės paminklo, Ukrainos prezidentas susitiks su I. Murniece ir K. Kariniu. Vizito metu V. Zelenskis taip pat apsilankys ukrainiečių vidurinėje mokykloje Rygoje, Okupacijos muziejuje, prie paminklo ukrainiečių poetui Tarasui Ševčenkai, susitiks su ukrainiečių diasporos atstovais.

Ukrainos prezidento viešnagė baigsis atminimo lentos atidengimu ant namo Rygoje, kuriame 1920 metais buvo atidaryta pirmoji Ukrainos diplomatinė atstovybė.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis lapkričio 26–27 dienomis ketina lankytis Vilniuje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis lapkričio pabaigoje ketina lankytis Vilniuje, pirmadienį pranešė Lietuvos prezidentūra. Jo vizitas numatytas lapkričio 26-27 dienomis.