Pasaulyje

2019.10.16 12:24

Apklausa: rusų požiūris į Ukrainą – palankiausias nuo Krymo aneksijos

LRT.lt2019.10.16 12:24

Rusijos gyventojų nuomonė apie Ukrainą keičiasi, rodo naujausia „Levados“ sociologinių tyrimų centro apklausa. Palankiai vertinančių kaimyninę šalį, prieš kurią Rusiją pradėjo karą 2014 m., vėl daugiau negu pusė – to nebuvo nuo pat Krymo aneksijos.

Nuo šių metų vasario iki rugsėjo pozityviai Ukrainą vertinančių rusų padaugėjo pusantro karto. Šiuo metu labai gerai (9 proc.) arba gerai (47 proc.) atsiliepiančių apie Ukrainą yra 56 proc.

Per šį laikotarpį Ukrainoje pasikeitė prezidentai – postą iš Petro Porošenkos pavasarį perėmė Volodymyras Zelenskis, parlamento rinkimus triuškinamai laimėjo jo remiama partija, abi šalys rugsėjį apsikeitė 35-iais belaisviais.

Palyginimui, didžiausias priešiškumas, anot centro sociologų tyrimų, Ukrainai buvo juntamas 2016 m. kovą, kai ją pozityviai vertino 25 proc. rusų, neigiamai – 66 proc.

Tuo tarpu Ukrainos gyventojų nuomonė apie Rusiją šiemet reikšmingai nesikeitė – šiuo metu daugiau ar mažiau teigiamai pastarąją vertina iš viso 54 proc. ukrainiečių, rodo „Levados“ apklausa. 21 proc. apie Rusiją yra blogos arba labai blogos nuomonės, 13 proc. respondentų atsakymo neturėjo.

Taip pat apklausos rengėjai Rusijos gyventojų klausė, ar jie pritartų sienos su Ukraina uždarymui ir vizų anuliavimui. Teigiamai į tai atsakė 23 proc. gyventojų, 9 proc. mažiau negu pernai tuo pat metu.