Pasaulyje

2019.10.16 10:12

Vladimiras Putinas oficialiai pakviestas apsilankyti Estijoje

LRT.lt2019.10.16 10:12

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid oficialiai pakvietė Vladimirą Putiną atvykti į šalį. Rusijos vadovui buvo išsiųstas kvietimas apsilankyti 8-ame finougrų tautų kongrese, kuris kitąmet įvyks Tartu.

Apie tai K. Kaljulaid yra užsiminusi dar balandį, kai pati buvo susitikusi su V. Putinu Maskvoje. Estijos prezidentė antradienį oficialiai pakvietė ne tik Rusijos, bet ir Suomijos bei Vengrijos prezidentus.

Kongresas numatytas 2020-ųjų liepos 17-19 dienomis Tartu, jo temos – klimato kaitos poveikis tautoms, kultūrinės inovacijos ir kalbos išsaugojimas.

„Tai leis mums tęsti konstruktyvias diskusijos, kurios, kaip tikimės, prisidės prie šalių tarpusavio supratimo, pagilins gerus kaimynystės santykius ir bendradarbiavimą Baltijos jūros regione ir pasauliniu mast“, – portalas „ERR News“ cituoja Estijos prezidentę.

Pirmasis Pasaulinis finougrų tautų suvažiavimas buvo surengtas 1992 metais Rusijos Komijos respublikos sostinėje Syktyvkare. Šis renginys kas ketverius metus organizuojamas paeiliui Vengrijoje, Suomijoje, Estijoje ir Rusijoje.