Pasaulyje

2019.10.15 19:00

Katalonijos krizė: surengti nauji protestai, yra nukentėjusių

ELTA, BNS, LRT.lt2019.10.15 19:00

Ispanijos Katalonijos regiono nepriklausomybės šalininkai antradienį tęsė demonstracijas, protestuodami dėl devynių Katalonijos separatistų lyderių nuteisimo kalėjimo bausmėmis.

Pirmadienį Ispanijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė skirti devyniems katalonų separatistų lyderiams nuo 9 iki 13 metų nelaisvės dėl jų vaidmens organizuojant 2017-ųjų Katalonijos nepriklausomybės referendumą.

Po nuosprendžio paskelbimo Barselonos El Prato oro uoste buvo surengtas didžiulis protestas. BBC skelbia, jog dėl incidento buvo atšaukta dešimtys skrydžių.

Pranešama, kad 22 metų vyrui pirmadienį buvo sunkiai sužalota akis po to, kai jam į veidą pataikė policijos iššauta guminė kulka.

Buvo pranešta ir apie daugiau incidentų. Vaizdo įraše matyti, kaip moteriai, kuri mojavo Ispanijos vėliava, jaunas vyriškis smogė ir pagriovė ant žemės.

Savanoriškoje tremtyje Belgijoje šiuo metu gyvenantis Katalonijos eksprezidentas Carlesas Puigdemont`as antradienį taip pat prisijungė prie kelių dešimčių Katalonijos nepriklausomybės šalininkų, surengusių protestą prie Europos Komisijos būstinės.

„Mums reikia visiškos Europos demokratų paramos, nes ši krizė yra susijusi su Europos demokratija ir Europos demokratijos kokybe. Tai nėra katalonų, regiono ar Ispanijos problema“, – sakė C. Puigdemont`as.

Neslūgstant pasipiktinimui, antradienį Katalonijos regione toliau vyksta protestai. Regione buvo užtverti keli keliai, įskaitant AP–7, kuris jungia Barseloną su Prancūzija. Demonstrantai taip pat blokavo geležinkelio bėgius degančiomis padangomis ir kitais įvairiais objektais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.