Pasaulyje

2019.10.15 18:08

Buvęs Katalonijos prezidentas prisijungė prie protestuotojų

BNS2019.10.15 18:08

Savanoriškoje tremtyje Belgijoje šiuo metu gyvenantis Katalonijos eksprezidentas Carlesas Puigdemont`as antradienį prisijungė prie kelių dešimčių Katalonijos nepriklausomybės šalininkų, surengusių protestą prie Europos Komisijos būstinės, praėjus dienai po to, kai Ispanijos teismas skyrė bausmes 12 separatistų lyderių už jų vaidmenį Katalonijai 2017 metais nesėkmingai bandant paskelbti nepriklausomybę.

„Mums reikia visiškos Europos demokratų paramos, nes ši krizė yra susijusi su Europos demokratija ir Europos demokratijos kokybe. Tai nėra katalonų, regiono ar Ispanijos problema“, – sakė C. Puigdemont`as.

Ispanijos teismas išvakarėse išdavė naują tarptautinį orderį C. Puigdemont`ui suimti. Jo kolegos sako, kad jis nori bendradarbiauti su Belgijos policija ir pareigūnais.

C. Puigdemont`as ir kiti nuo Ispanijos teismų pabėgę katalonų atstovai reikalauja, kad tarptautinės institucijos nutrauktų savo tylą ir padėtų pradėti dialogą tarp Ispanijos vyriausybės ir nepriklausomybės siekiančios Katalonijos valdžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt