Pasaulyje

2019.10.15 17:59

Amerikiečių prašymu Baltarusija buvo sulaikiusi rusę, įtariamą kišimusi į rinkimus JAV

LRT.lt2019.10.15 17:59

Kišimusi į 2016-ųjų prezidento rinkimus įtariama rusė buvo sulaikyta Baltarusijoje, tačiau netrukus paleista, praneša Rusijos naujienų agentūra RIA Novosti.

JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris praėjusiais metais pareiškė kaltinimus 13 Rusijos piliečių ir trims kompanijoms, kurios, kaip teigiama, vykdė tęstinę dezinformacijos kampaniją, taip siekiant paveikti rinkimų procesą. Viena iš jų, Ana Bogačiova, buvo sulaikyta atostogų Minske metu, viešbutyje.

Moteris, kaip pranešama, buvo sulaikyta sekmadienį JAV prašymu, tačiau buvo paleista jai pačiai susisiekus su Rusijos konsulatu. Tai patvirtina ir Rusijos Užsienio reikalų ministerija.

JAV tyrėjai mano, kad moteris dirbo „Interneto tyrimų agentūroje“, kompanijoje, kuri maskavo vadinamąjį „trolių fabriką“. Šis buvo atsakingas už dezinformacijos sklaidą, pirko reklamas socialiniuose tinkluose, kūrė puslapius ir anketas, kuriais buvo skleidžiama melaginga informacija, taip pat kvietė dalyvauti mitinguose ir juose pareikšti nepasitenkinimą JAV politine sistema.