Pasaulyje

2019.10.15 17:13

Jungtinė Karalystė stabdo ginklų eksportą Turkijai

ELTA2019.10.15 17:13

Jungtinė Karalystė paskelbė stabdanti naujų ginklų pardavimą Turkijai, kuri sulaukė tarptautinio pasmerkimo dėl savo vykdomo puolimo prieš kurdų pajėgas Šiaurės Sirijoje.

Britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas sakė, kad Vyriausybė neišduos naujų leidimų eksportuoti į Turkiją ginklų, kurie galėtų būti panaudoti per jos karines operacijas Sirijoje. Sekretorius, be kita ko, paragino Turkiją „maksimaliai susivaldyti ir nutraukti vienašališkus karinius veiksmus“.

„Nuo pat pradžių Didžiosios Britanijos Vyriausybė įspėjo Turkiją nesiimti šių karinių veiksmų ir, kaip ir bijojome, tai stipriai pakenkė regiono stabilumui ir saugumui. “, – sakė D. Raabas.

Didžioji Britanija prisijungė prie kitų šalių, jau anksčiau sustabdžiusių ginklų eskortą Turkijai dėl jos vykdomo puolimo Sirijoje. Ginklų pardavimus sustabdė Italija, Prancūzija, Vokietija ir kelios kitos šalys.

Turkija praėjusią savaitę įsiveržė į Šiaurės Siriją. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas teigia, kad operacijos tikslas – išvyti kurdų kovotojus iš Sirijos pasienio teritorijos ir įkurti joje „saugiąją zoną“, į kurią galėtų sugrąžinti Turkijoje gyvenančius sirų pabėgėlius.

Tuo metu Jungtinės Tautos (JT) įspėjo dėl blogėjančios padėties Šiaurės Sirijoje. Pasak JT, per savaitės trukmės operaciją šimtai tūkstančių žmonių buvo priversti persikelti, žuvo mažiausiai 60 civilių, tarp kurių – daugiau kaip 20 vaikų.