Pasaulyje

2019.10.15 11:48

Palaidotas gyvas? Rusijos žiniasklaidoje neigiama, kad žuvo vienas įtakingiausių Kremliaus žmonių

LRT.lt2019.10.15 11:48

Artimu Vladimiro Putino patikėtiniu laikomas Jevgenijus Prigožinas žuvo Kongo demokratinėje respublikoje – tokia informacija pastaruoju metu sklido „Telegram“ kanale ir kai kuriose Rusijos bei Ukrainos žiniasklaidos priemonėse. J. Prigožinas viešumoje iki šiol nematytas, tačiau pasirodė jo mirties neigimų.

Spalio 11 d. Kongo demokratinėje respublikoje sudužo lėktuvas АN-72 su, kaip manoma, trimis Rusijos piliečiais. Nepatvirtintais duomenimis, vienas jų galėjo būti J. Prigožinas, kuris esą turėjo susitikti su Kongo prezidentu, tačiau apie tai jokių žinių nepasirodė.

Teiginiai apie ne vienam verslui, o taip pat privačioms samdinių kariuomenėms, tokioms kaip „Wagner“, vadovaujančio J. Prigožino mirtį remiasi neįvardijamais „šaltiniais“, tačiau tuo pačiu grindžiamos ir tai neigiančios publikacijos.

„Ria Novosti“ antradienį rašo, jog J. Prigožinas, pasak anonimu norėjusio likti žmogaus iš jo artimojo rato, pastarosiomis dienomis buvo Rusijoje.

„Visą šį laiką jis buvo užsiėmęs asmeniniais reikalais. Ir aš labai nustebęs, kad jį palaikė žuvusiu“, – sakė naujienų agentūros pašnekovas.

Kita versija – J. Prigožinas, neabejotinai turintis daug priešų ir konkurentų, savo mirtį inscenizavo.

Rugsėjo pabaigoje Juntginės valstijos paskelbė naujų sankcijų bendrovėms ir fiziniams asmenims, susijusiems su J. Prigožinu ir, kaip manoma, jo finansuotu „trolių fabriku“, kaltinamu kišimusi į 2018 metų JAV kadencijos vidurio rinkimus.

„Iždo departamentas įvedė sankcijas asmeniniams lėktuvams, jachtai ir priedangos bendrovėms, [priklausančioms] Jevgenijui Prigožinui – Rusijos finansininkui, stovinčiam už „Interneto tyrimų agentūros“ ir jos mėginimų žlugdyti Amerikos demokratijos procesus“, – cituotas JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

Neaišku, ką tiksliai Konge veikė J. Prigožinas, tačiau jo interesai Afrikoje nėra naujiena. Vasarą CNN skelbė, jog tarp J. Prigožino valdomų verslų yra ir kompanija „Lobaye Invest“, Centrinėje Afrikos respublikoje finansuojanti ne tik radijo stotį, bet ir šalies kariuomenės rekrūtų apmokymus. „Lobaye Invest“ nauda iš to – teisės ir lengvatos vykdant deimantų ir aukso išteklių, kurių šalis turi gausiai, žvalgybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt