Pasaulyje

2013.01.29 08:46

Nepaisydami komendanto valandos egiptiečiai tęsė demonstracijas

ELTA 2013.01.29 08:46

Nors prezidentas Mohammedas Mursi yra įvedęs komendanto valandą, naktį į antradienį Egipte tęsėsi protestai ir smurtas, skelbia BBC.

Nors prezidentas Mohammedas Mursi yra įvedęs komendanto valandą, naktį į antradienį Egipte tęsėsi protestai ir smurtas, skelbia BBC.

Sutemus protestuotojai, nepaisydami 21.00–6.00 val. komendanto valandos ir laikinos nepaprastosios situacijos, demonstracijas tęsė Port Saide, Ismailijoje ir Suece.

Tuo metu M. Mursi raginimas pradėti nacionalinį dialogą jo politinių oponentų buvo atmestas.

Prezidentas ragino opozicijos lyderius sekmadienio vakarą dalyvauti susitikime, kuriuo būtų siekiama nuraminti situaciją, tačiau tik islamistai pritarė M. Mursi kvietimui.

Pirmadienį buvo pranešta apie daugiau aukų. Manoma, kad per nuo ketvirtadienio prasidėjusius smurtinius susirėmimus su saugumo pajėgomis žuvo 50–60 žmonių.

Valstybinė naujienų agentūra „Mena“ pranešė, kad pirmadienį ryte Port Saide žuvo šeši žmonės. Tuo metu vyko sekmadienį žuvusių trijų žmonių laidotuvės.

Pirmadienį pradėjus temti demonstrantų grupės užpuolė policijos štabus, žuvo žmogus, informavo medicinos šaltiniai.

Anot Egipto valdžios, taip pat nukentėjo saugumo pareigūnai ir kariai. Tačiau tankų ir šarvuočių pajėgos Suece ir Port Saide nesikišo, kad būtų laikomasi komendanto valandos.