Pasaulyje

2019.10.14 19:28

Sąmyšis prie Barselonos oro uosto: policija susirėmė su separatistų demonstrantais

protestuotojai svaidė į pareigūnus akmenis ir šiukšliadėžes; atnaujinta 20.00
BNS2019.10.14 19:28

Ispanijos policija pirmadienį susirėmė su grupe separatistų, surengusių demonstraciją prie įėjimo į Barselonos El Prato oro uostą ir protestavusių prieš Aukščiausiojo Teismo sprendimą skirti laisvės atėmimo bausmes devyniems grupės lyderiams, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Tūkstančiai demonstrantų ėjo link oro uosto, kad užblokuotų įėjimą į jį, protestuodami prieš teismo skirtas bausmes nepavykusio bandymo 2017 metais paskelbti Katalonijos nepriklausomybę lyderiams.

Pasak AFP korespondento, kuris apsilankė įvykio vietoje, keli šimtai žmonių susirėmė su policija; protestuotojai svaidė į pareigūnus akmenis ir šiukšliadėžes.

Kai demonstrantai pabandė prasiveržti per užvarą, kad patektų į oro uosto vidų, policija su jais susirėmė, pasakojo korespondentas.

Regiono policijos atstovė patvirtino šią informaciją. Pasak jos, pareigūnai ėmėsi „minios suvaldymo priemonių prieš asmenis, kurie bandė prasiveržti pro policijos užtvarą“, kad patektų į vidų.

Nacionalinis oro uostų operatorius AENA pranešė, kad demonstrantams užblokavus įėjimą į El Prato oro uostą, „buvo atšaukta apie 20 skrydžių“. Be to, buvo trumpam nutrūkęs susisiekimas su oro uostu traukiniu, o link jo vedančiuose keliuose susiformavo spūstys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt