Pasaulyje

2019.10.14 17:24

Briuselio žiniasklaida apie Sinkevičiaus pasirodymą: plojimai ir ambicingi tikslai, kurie sudėtingi naujokui

LRT.lt2019.10.14 17:24

Lietuvos kandidato tapti Europos komisaru Virginijaus Sinkevičiaus pasirodymą Europos Parlamente apie ES aktualijas informuojantys Briuselio leidiniai įvertino itin gerai.

Leidinys „Politico.eu“ V. Sinkevičiaus 3 valandų trukmės atsakymų į europarlamentarų klausimų sesiją įvertino keturiomis žvaigždutėmis iš penkių. Anot leidinio, parlamentarus sužavėjo kandidato į eurokomisarus aplinkai ir vandenynams pasiruošimas, faktų ir skaičių pateikimas bei drąsios ambicijos.

Jo klausymų pažiba leidinys vadina V. Sinkevičiaus išreikštą siekį, jog iki šio amžiaus vidurio ES taptų neutrali klimatui – kompensuotų visą į atmosferą išmetamą anglies dvideginį. „Mums 2050-ieji nėra tik tikslas popieriuje, mes turime tuo gyventi“, – kandidatą cituoja leidinys.

Anot „Politico.eu“, V. Sinkevičiui gali tekti pasigailėti dėl pernelyg ambicingų pažadų, nes politikas užsibrėžė, kad neteršios aplinkos strategija „turi pranokti“ kadenciją baigiančios Komisijos pasiūlytus oro taršos standartus, kurie atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Tam reikėtų visų EK narių pritarimo, o tai „pasiekti naujokui nebūtų lengva“, rašo „Politico.eu“.

Ryškiausia V. Sinkevičiaus citata leidinys išrinko žodžius „Šis mandatas bus žaliausias, kokį Europa yra kada nors mačiusi.“

„Politico.eu“ vertinimu, V. Sinkevičius buvo gerai pasirengęs, dažnai minėjo faktus ir duomenis, o jo drąsios ambicijos sužavėjo europarlamentarus. „Per kelias valandas jie uždegė jam žalią šviesą“, rašo leidinys.

Kitas Briuselio aktualijas aptariantis leidinys „Euractiv“ V. Sinkevičiaus pasirodymą EP vadina „(Beveik) kaip per sviestą“. Anot leidinio žurnalisto, nors pradžioje Lietuvos kandidatas jaudinosi, vėliau jam pavyko susitvarkyti su užduodamais klausimais ir pasirodyti, jog „bent jau pakankamai gilinosi prieš klausymus“.

„Nors ir ne visada tobulai, jam pavyko pelnyti europarlamentarų įvertinimą ir net pripažinimą, kurie jam spontaniškai paplojo po baigiamojo žodžio. Atrodo, horizonte nematyti jokių problemų jo patvirtinimui“, – rašo „Euractiv“.

Tuo tarpu „EUObserver“ V. Sinkevičiaus atsakymų europarlamentarams nevertino, tik pažymėjo svarbiausius atsakymų akcentus: kvietimą įsiklausyti į klimato protestuotojus, visišką oro taršos panaikinimo siekį, žiedinės ekonomikos modelio įgyvendinimą, minėtą tikslą pralenkti buvusios EK numatytas ribas, atliekų mažinimą, miškų ir augmenijos bei gyvūnijos įvairovės išsaugojimą.