Pasaulyje

2019.10.14 11:31

Sirijos režimo pajėgos juda Turkijos sienos link

BNS2019.10.14 11:31

Sirijos režimo pajėgos pirmadienį juda Turkijos sienos link, Damaskui pasiekus susitarimą su apgultomis kurdų pajėgomis po JAV karių atsitraukimo, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Kariai su Sirijos vėliavomis buvo dislokuoti į vakarus nuo Tel Tamero, esančio netoli svarbaus pasienio miesto Ras al Aino, kuris buvo svarbus turkų pajėgų ir jų sąjungininkų taikinys nuo Turkijos puolimo pradžios prieš šešias dienas.

Tel Tameras yra už maždaug 30 km nuo sienos, bet karą šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad kai kurie daliniai tame rajone priartėjo prie sienos ir yra už 6 km nuo jos.

AFP korespondentai sakė, kad vyriausybės pajėgas džiugiai sutiko gyventojai. Sirijos valstybinė televizija parodė, kaip žmonės sveikina karius.

Vienas Damasko režimui artimas laikraštis rašė, kad Sirijos pajėgos taip pat turėtų būti dislokuotos Manbidžo ir toliau į rytus esančio pasienio miesto Ain al Arabo rajonuose.

Spalio 9 dieną Turkija pradėjo didelio masto puolimą Sirijos rajonuose, kuriuos kontroliavo kurdų pajėgos. Ankara kurdų pajėgas laiko teroristine organizacija.

Puolimas prasidėjo po JAV karių atsitraukimo nuo sienos, kuris iš esmės uždegė Ankarai žalią šviesą pradėti savo ilgai planuotą operaciją.