Pasaulyje

2019.10.14 07:47

Japonijoje po 35 žmones pražudžiusio taifūno gelbėtojai ieško gyvųjų

BNS2019.10.14 07:47

Japonijoje dešimtys tūkstančių gelbėtojų pirmadienį ieško žmonių po galingo taifūno Hagibio, kuris prieš dvi dienas užklupęs šalį nusinešė mažiausiai 35 gyvybes.

Taifūnas Japoniją pasiekė šeštadienį vakare, bet dar prieš tai atnešė smarkias liūtis, dėl kurių patvino upės ir susidarė nuošliaužų. Dėl taifūno teko atšaukti kelerias regbio pasaulio čempionato rungtynes.

Daugiau kaip 110 tūkst. gelbėtojų, įskaitant 31 tūkst. karių, visą pirmadienio naktį ieškojo žmonių, kurie per taifūną galėjo atsidurti bėdoje.

Šalies žiniasklaida pranešė, kad žuvo mažiausiai 35 žmonės. Naujienų agentūros „Kyodo“ duomenimis, dingo dar beveik 20 žmonų.

Nors Hagibio – vieno galingiausių taifūnų Tokijo regione pastaraisiais dešimtmečiais – vėjų greitis siekė 216 km per val., daugiausiai žalos padarė smarkios liūtys, dėl kurių iš krantų išsiliejo 21 upė.

Centrinėje šalies dalyje esančiame Nagane neatlaikius pylimui Čikumos upės vanduo užliejo gyvenamuosius rajonus, kur vanduo pakilo iki antrų aukštų.

Keliose šalies vietose kariuomenės ir ugniagesių sraigtasparniais žmonės buvo gelbėjami nuo stogų ir iš balkonų. Fukušimoje viena tokia operacija baigėsi tragiškai: moteris, kuri buvo gelbėjama, nukrito ir žuvo.

Į šiaurės vakarus nuo Tokijo esančioje Kavagojėje gelbėtojai valtimis plukdė šimtus žmonių iš užlietų senelių namų.

Žuvusiųjų skaičius sekmadienį augo gelbėtojams randant aukų užlietuose namuose ir automobiliuose, nuošliaužų nugriautuose pastatuose.