Pasaulyje

2019.10.13 22:48

Akademikas Saiedas triuškinamai laimėjo Tuniso prezidento rinkimus

BNS2019.10.13 22:48

Konservatyvių pažiūrų teisės profesorius Kaisas Saiedas sekmadienį triuškinamai laimėjo Tuniso prezidento rinkimus, antrajame ture įveikęs žiniasklaidos magnatą Nabilį Karoui, pranešė valstybinė televizija „Wataniya“.

Anot jos, K. Saiedas surinko 77 proc. balsų, N. Karoui gavo 23 procentus.

Antrasis turas surengtas po to, kai politikos naujokai pirmajame balsavime rugsėjo 15 dieną išstūmė isteblišmento atstovus.

Po pranešimų apie K. Saiedo pergalę švęsti pradėjo tiek jo šalininkai rinkimų kampanijos biuruose, tiek žmonės – kai kur matyti paleisti fejerverkai, vairuotojai spaudė garso signalus.

„Kaisas Saiedas – žmonių balsas, – skandavo susirinkusi minia. – Ilgiausių metų, Tunise!“.

Tiek rinkimus laimėjęs K. Saiedas, įgavęs „Roboto policininko“ pravardę, tiek Tuniso „Berlusconi“ vadintas jo konkurentas N. Karoui yra šalies politikos naujokai.

Rinkėjai buvo nepatenkinti politiniu elitu dėl stagnuojančios ekonomikos, nedarbo ir nekokybiškų viešųjų paslaugų.

N. Karoui daugiau nei mėnesį buvo praleidęs kalėjime dėl įtarimų pinigų plovimu ir buvo iš jo išleistas likus keturioms dienoms iki antrojo turo.

Antri laisvi prezidento rinkimai Tunise nuo 2011 metų revoliucijos vyko liepą mirus šalies vadovui Beji Caidui Essebsiui.

Nors abu kandidatai buvo nesusiję su politiniu elitu, skirtumai tarp jų buvo dideli.

56-ių verslininkas N. Karoui žadėjo rinkėjams saugoti Tunisą nuo islamo įtakos politikoje.

Tuo tarpu 61-erių K. Saiedas ragino tunisiečius „šiandien padaryti pasirinkimą visiškoje laisvėje“.

„Jūs sukūrėte naują revoliucijos sąvoką, leiskite savo sąžinei jus nukreipti“, – balsavimo apylinkėje kalbėjo K. Saiedas.

Jis savo pravardę gavo dėl griežtų manierų. Būsimasis prezidentas gynė mirties bausmę, homoseksualumo kriminalizavimą ir seksualinio išpuolio įstatymą, kuriuo baudžiamos nesusituokusios poros, viešai demonstruojančios jausmus.

K. Saiedas beveik du dešimtmečius dėstė Tuniso teisinių ir politinių mokslų fakultete.

Jis vykdė neįprastai pigią rinkimų kampaniją, kur vietoje gyventojų lankymo „nuo durų iki durų“ dominavo masiniai susitikimai su rinkėjais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.