Pasaulyje

2019.10.13 13:12

Buvęs JAV gynybos sekretorius Mattisas kritikuoja amerikiečių dalinių išvedimą iš Sirijos

ELTA2019.10.13 13:12

Turkijai tęsiant operaciją Sirijoje, buvęs JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas įspėjo dėl „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės sustiprėjimo. JAV privalo išlaikyti spaudimą IS, kad ji neatgimtų, pareiškė J. Mattisas interviu amerikiečių TV stočiai NBC.

Turkija trečiadienį įžengė į Šiaurės Siriją. Prieš tai JAV prezidentas Donaldas Trumpas davė nurodymą išvesti JAV karius iš teritorijos. Kritikai tai pavadino atvertu keliu Turkijos vadovybei imtis veiksmų prieš kurdų YPG kovotojus. YPG vadovaujamos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) buvo svarbus JAV sąjungininkas kovoje su IS. Turkija traktuoja YPG kaip uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaką, o tai reiškia – kaip teroristinę organizaciją.

IS nėra įveikta, kalbėjo J. Mattisas. Esą reikia pažiūrėti, ar kurdai, nepaisant Turkijos karinės operacijos, sugebės tęsti kovą su džihadistais. Spaudimas esą tiri būti išlaikytas, nes priešingu atveju teroristai „neabejotinai“ sugrįš.

J. Mattisas praėjusių metų pabaigoje dėl nesutarimų su D. Trumpu paskelbė atsistatydinąs iš gynybos sekretoriaus pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt