Pasaulyje

2019.10.13 09:15

Taifūnas Hagibis Japonijoje pareikalavo 19 gyvybių, 16 žmonių dingę

atnaujinta 10.28
LRT.lt, BNS, ELTA2019.10.13 09:15

Japonijoje siaučiantis galingas taifūnas Hagibis pareikalavo 19 žmonių gyvybių, o 16 žmonių yra laikomi dingusiais, sekmadienį skelbia naujienų agentūra „Kyodo News“.

Taifūnas taip pat šalyje sukėlė didžiulių potvynių. Remiantis „Kyodo News“ skaičiavimais, paremtais vietos pranešimais, apie 100 žmonių yra sužeisti.

Gelbėtojų komandos sekmadienį sraigtasparniais ir laivais mėgino pasiekti potvynio savo namuose įkalintus žmones: didelio masto gelbėjimo operacija vykdoma daugybėje šalies rajonų, įskaitant Tokiją ir jo apylinkes.

Aukų skaičius ir toliau auga, ir „Kyodo News“ nurodytas skaičius yra gerokai didesnis už tą, kurį anksčiau nurodė vyriausybės atstovas.

Ekspertai nuo pat pradžių perspėjo, kad įvertinti žalą bus sunku, nes potvynis paskatino daugiau nei dešimtį upių išsilieti iš krantų daugiau nei vienoje vietoje.

Anksčiau skelbta, kad vėjo greitis kai kur siekia iki 195 km/val., tai prilygsta 3 kategorijos uraganui.

Dėl artimiausiu metu šalies sostinei smogsiančio taifūno Hagibio Japonijoje šeštadienį buvo paskelbtas aukščiausias – penktas – pavojaus lygis, praneša Japonijos nacionalinė meteorologijos tarnyba.

Japonų meteorologų teigimu, aukščiausias pavojaus lygis paskelbtas šešiose prefektūrose, įskaitant Tokiją ir jo apylinkes. Vietos gyventojai raginami slėptis specialiuose evakuacijai skirtuose centruose.

Žinia apie pirmąją stichijos auką paskelbta šeštadienį – Čibos prefektūroje žuvo pusamžis vyras.

„49-erių vyras buvo rastas apverstame furgone. Jis buvo nugabentas į ligoninę, tačiau ten buvo konstatuota mirtis“, – naujienų agentūrai AFP sakė Ičiharos miesto Čibos prefektūroje ugniagesių atstovas Hiroki Yashiro.

Taifūnas Ičiharoje jau plėšė namų stogus. Iš viso Japonijoje nurodyta evakuotis beveik 1 mln. žmonių, beveik 300 tūkst. namų liko be elektros.

Televizijos kanalo NHK duomenimis, Japonijoje atšaukta iš viso 1 660 skrydžių, šalies viduryje ir rytuose taip pat sustojo traukinių eismas.

Meteorologijos tarnybos orų prognozės padalinio vadovo Yasushi Kajiharos teigimu, taifūną Hagibis galima palyginti su 1958 m. taifūnų, pražudžiusiu daugiau nei 1 200 žmonių.