Pasaulyje

2019.10.10 15:20

Prie Japonijos krantų artėja supertaifūnas Hagibis, atidedami masiniai renginiai

BNS2019.10.10 15:20

Japonija ruošiasi supertaifūnui, ketvirtadienį slenkančiam šalies centrinių ir rytinių regionų link, ir galinčiam atnešti per trijų dienų savaitgalį smarkių liūčių ir vėjų.

Dėl taifūno Hagibio jau buvo atšauktos dvejos Pasaulio regbio čempionato rungtynės, turėjusios įvykti šeštadienį. Organizatoriai atšaukė planuotas Anglijos ir Prancūzijos rinktinių varžybas netoli Tokijo esančioje Jokohamoje, taip pat Naujosios Zelandijos ir Italijos komandų rungtynes centrinėje Japonijoje esančioje Tojotoje.

Be to, buvo nuspręsta atidėti maratoną Sendajuje ir kituose šiaurinėje pakrantėje esančiuose miesteliuose. Taip pat gali būti paveiktos Japonijos centriniame Sudzukos mieste rengiamos „Formulės 1“ lenktynės.

Taifūno Hagibio, kurio pavadinimas išvertus iš filipiniečių kalbos reiškia „greitis“, maksimalus nešamo vėjo greitis siekia 270 km per valandą. Smarkesni vėjo gūsiai buvo užfiksuoti ketvirtadienį vidurdienį, netoli Ramiojo vandenyno Čičio salos, esančios maždaug už 1 tūkst. km nuo Tokijo pietinės pakrantės.

Stichija šiuo metu slenka į šiaurę 20 km per valandą greičiu ir turėtų susilpnėti virš šaltesnių vandenų, artėdama prie Japonijos pagrindinės salos. Pagal smarkumą taifūnas prilygsta 5-os kategorijos uraganui.

Pasak Japonijos meteorologijos tarnybos, Hagibis turėtų pasiekti šalies pakrantę Tokijo rajone vėlai šeštadienį. Sinoptikai paragino gyventojus imtis atsargumo priemonių, kad išvengtų galimo pavojaus gyvybei. Ramiojo vandenyno skalaujama Japonijos pakrantė gali nuo penktadienio sulaukti smarkių liūčių, o aukštos bangos gali sukelti potvynių.

Oro linijos ir geležinkelių tinklai pasiruošę laikinai neteikti paslaugų – tai gali atsiliepti poilsiautojams, planuojantiems keliauti per tris dienas truksiantį savaitgalį, apimantį ir pirmadienį, kai šalyje bus minima Sporto diena.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos